וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השקל התחזק במסגרת האופציות - הדולר ירד ל-4.72 שקלים

ליאור כגן

28.7.2002 / 17:20

הראל שוקי הון: הדולר עדיין אטרקטיווי ברמות אלה - עשוי לטפס ל-4.8 שקלים; הדולר יושפע השבוע מההודעה על הריבית מחר, מפקיעת האופציות ומהקיצוץ בתקציב


המסחר באופציות הדולריות נפתח הבוקר כאשר הן שיקפו שער דולר של 4.74 שקלים, אולם השקל התחזק במהלך היום ובסיום הן שיקפו שער נמוך יותר של 4.72 שקלים - ירידה של כ-0.45% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.741 שקלים.

סטיות התקן באופציות הדולריות עלו באופן חד יחסית בשבוע האחרון עם התיקון בדולר, והן עומדות עתה על כ-9.25%. הפעילים בשוק המט"ח לא שוללים את האפשרות כי הירידה בדולר מתבצעת בעקבות פעילות של שחקנים לקראת פקיעת האופציות ביום שלישי.

במסגרת המסחר ביום שישי עלה הדולר עד לרמה של 4.755 שקלים, על רקע רכישות של בנקים מקומיים, בנקים זרים וספקולנטים. אולם, לקראת קביעת השער היציג התמתנו העליות. בשוק המט"ח מעריכים כי העלייה בדולר מרמה של 4.625 שקלים עד לרמות הנוכחיות (עלייה חדה של כ-10 אגורות), נובעת מתופעה הנקראת "שורט סקוויז".

"השחקנים נתפסו עם פוזיציות שורט, וכשהשוק החל לטפס הם החלו להתאים את הפוזיציות. התאמה זו גרמה לעלייה החדה בדולר בשבוע האחרון", אומרים פעילים בשוק המט"ח. הסוחרים בשוק חלוקים בדעותיהם האם התאמת הפוזציות הסתיימה, ומתקשים לתת תחזית טובה לגבי המשך הכיוון בדולר.

על המסחר בדולר-שקל ישפיעו השבוע מספר גורמים: מחר יודיע נגיד בנק ישראל על גובה הריבית במשק, שלפי הערכות תיוותר ללא שינוי. ביום שלישי תפקע סדרת האופציות הדולריות של חודש יולי. ההתנגדות בממשלה לקיצוצים בתקציב עשויה להשפיע במידה זו או אחרת, אם יתברר כי האוצר ייסוג ויבצע "קיצוץ בקיצוץ". על כל אלה מעיב המצב הבטחוני, שגרם לפעילים רבים בשבוע האחרון להצטייד במטבע האמריקאי.

הדילרים בחדר העסקות של הראל שוקי הון מעריכים כי הדולר לא סיים את מהלך ההתחזקות. להערכתם, הוא צפוי להיסחר השבוע בטווח של 4.73-4.80 שקלים. "השווקים בעולם ממשיכים להפגין חולשה, ובארץ אנו עומדים בפני החלטות קשות בתחום הכלכלי וקיצוצים כואבים בתקציב שישנו סדרי עולם. המצב הבטחוני לוט בערפל ולכן הדולר עדיין אטרקטיווי אף ברמות אלה", אומרים הדילרים.

בגיפט, מקבוצת אילנות בטוחה, מציינים כי הביקושים למטבע האמריקאי הוזרמו בעיקר מצד המערכת הבנקאית - בנקים זרים ומקומיים. "הציבור לא חזר לעת עתה לדולר במהלך הנוכחי. לכן, במידה שנשבור את רמת ההתנגדות של 4.769 שקלים, הרמה הבאה היא 4.88 שקלים. אולם, ללא הצטרפות של הקרנות ולאור העובדה שאחזקת פוזיציה דולרית יקרה - צפוי מימוש רווחים מהיר יותר", מעריכים בגיפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully