וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אגוד ממליץ על הקטנת אחזקות באפיקים השקליים לטווח ארוך

אמיר טייג

28.7.2002 / 10:55

כלכלני הבנק ממליצים על האפיק השקלי לטווח הבינוני, תוך עדיפות לסדרות הפטורות ממס מסוג שחר וגילון; מניות מומלצות: שופרסל, בזק והבנקים

בנק אגוד ממליץ להקטין אחזקות באפיקים השקליים לטווחים הארוכים. זאת, מכיוון שכלכלני הבנק מעריכים כי התשואות לטווחים אלו אינן מגלמות את רמת הסיכון הכרוכה בהשקעה. למשקיעים משלמי המס (מוסדיים) ואלו שאינם משלמים מס (פרטיים) ממליצים באגוד על השקעה באפיק השקלי לטווח הבינוני (3 עד 5 שנים), תוך עדיפות להשקעה בסדרות השקליות הפטורות ממס מסוג שחר וגילון.

המק"מ לתקופה של שנה נסחר ברמה המשקפת תשואה שנתית של 9.11%, ולעומתו השגיא והגליל (הצמודים) לטווח קצר נסחרים ברמה של 5.93%. לפיכך, האינפלציה שצופה שוק ההון ל-12 החודשים הקרובים מסתכמת בכ-3%. תחזית האינפלציה המגולמת בשוק ההון אינה עולה בקנה אחד עם תחזיות הכלכלנים. כלכלני בנק הפועלים ואגוד צופים אינפלציה של 1.3% ב-12 החודשים הקרובים, וממוצע תחזיות האנליסטים של נשואה זנקס עומד על 1.9%. מתחזיות אלו עולה כי השקעה במק"מ לטווח קצר עדיפה על פני השקעה באפיקים צמודים קצרי טווח.

בנוגע לשוק ההון, מעריכים באגוד כי בטווח הקצר והבינוני ימשיך המסחר בשוק להתאפיין בתנודתיות גבוהה ויושפע בעיקר מהמצב הבטחוני ומעונת הדו"חות לרבעון השני בארה"ב. מחזורי המסחר צפויים להמשיך להיות נמוכים. באגוד ממשיכים להמליץ למשקיעים בעלי אורך נשימה על השקעה במניות הבנקים הגדולים ומניות שופרסל ובזק .

מבחינה טכנית, מעריכים באגוד כי רמת התמיכה הקרובה של מדד המעו"ף שוכנת ב-365 נקודות והבאה אחריה נמצאת ברמת 357 נקודות. התנגדות קרובה נמצאת ברמת 375 הנקודות ורמת ההתנגדות הבאה אחריה שוכנת ב-385 נקודות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully