וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמבלייז תפטר 10% מכוח האדם - כ-60 עובדים

עינב בן יהודה

28.7.2002 / 12:16

תהליך הפיטורים, שיכלול גם עובדים בדרגים ניהוליים, יתחיל היום ויסתיים מחר, ויתמקד ב-E-Sys, הקו העסקי הגדול בקבוצה; החברה תתמוך במפוטרים על ידי פיצויים מוגדלים

חברת אמבלייז הודיעה היום כי עקב המשבר המתמשך וחוסר הוודאות השוררים בענף הטלקום העולמי, החליטה על צמצום מצבת כוח האדם בכ-10%. תהליך הפיטורים, שיכלול כ-60 עובדים, יחל היום ויסתיים מחר.

אלי רייפמן, מנכ"ל החברה, ציין כי על מנת למנוע חוסר ודאות בקרב העובדים וסבל מיותר, הוחלט לבצע את התהליך באופן קצר עד כמה שניתן. כיום מעסיקה החברה למעלה מ-500 עובדים. מתחילת שנת 2001 קלטה החברה כ-300 עובדים.

הקיצוץ באמבלייז יכלול גם עובדים בדרגים ניהוליים ויתבצע בקו העסקי הגדול בקבוצה, E-Sys, המייצר פתרונות לתשתיות חומרה ותוכנה להעברת מדיה על רשתות סלולר עבור מפעילי תקשורת בעולם.

רייפמן אמר כי "למרות שכ-40 ניסויי השדה והעבודה המשותפת עם כ-100 מפעילים ברחבי העולם ממשיכים להתקדם בהצלחה, רואה הנהלת אמבלייז אפשרות לחיסכון בעלויות השוטפות דרך עבודה עם גורמי אאוטסורסינג ושותפים אסטרטגיים כגון לוג'יקה העולמית, מיקרוסופט ואחרים".

חלק מהחיסכון שיושג בעקבות הקיצוץ יופנה להגדלת משאבי שלושת הקווים העסקיים האחרים - אמבלייז סמיקונדקטור, אורקה אינטראקטיב ואלפאסל וויירלס, בהם פוטנציאל המכירות לטווח הקצר גבוה יותר.

רייפמן מסר כי "הקיצוץ יחסוך מיליוני דולרים רבים ללא השפעה על פוטנציאל ההכנסות של החברה. צעד זה הינו צעד התייעלות המתחייב מרוח התקופה וחוסר הוודאות השוררים בשוק. כמות הפעילות גדלה מדי יום לקראת פתיחת השווקים לפתרונות E-Sys ב-2003, והחלטנו שיהיה זה יעיל יותר להעביר חלק מעומס הפעילות על שותפויות אסטרטגיות עד לרגע בו יתחילו המפעילים להמיר את ניסויי השדה לפריסות מסחריות בפועל של תשתיות. אנו רואים קו התקדמות ברור להשקת שירותי מדיה על טלפונים צבעוניים, אך שומרים על אופטימיות זהירה לגבי התזמון המדויק להשקה מסחרית של שירותים אלו לציבור הרחב".

עוד נמסר מאמבלייז כי החברה תתמוך במפוטרים על ידי פיצויים מוגדלים, סיוע במציאת עבודה חדשה, הארכת תקופת השימוש ברכבי החברה, טלפונים סלולריים וגישה למחשבי החברה.

בדו"חות לשנת 2001, דיווחה אמבלייז על הכנסות של כ-9 מיליון דולר בלבד, לעומת הכנסות של כ-31 מיליון דולר בשנת 2000 ולעומת תחזית הכנסות של כ-60 מיליון דולר שניתנה באמצע שנת 2001.

בנוסף דיווחה החברה על הפסד תפעולי של 42 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של כ-4 מיליון דולר ב-2000. מאז הנפקתה בלונדון, שבה גייסה כ-400 מיליון דולר, נהנית אמבלייז מהכנסות מימון על יתרות המזומנים הגדולות שלה. בשנת 2000 הסתכמו הכנסות אלה ב-27 מיליון דולר וב-2001 בכ-16.6 מיליון דולר.

את 2001 סיימה אמבלייז בהפסד של 29 מיליון דולר, לעומת רווח של כ-12 מיליון דולר ב-2000 - רווח שכאמור נבע כולו מהכנסות המימון. שווי המזומנים שבקופתה של אמבלייז עמד בסוף 2001 על כ-350 מיליון דולר. שווי החברה בבורסה בלונדון עומד על כ-175 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully