וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ניירות ערך ביטלה רשיונן של 3 חברות לניהול תיקי השקעות

אלי דניאל

28.7.2002 / 14:37

החברות אשר רשיונן בוטל הן: אם.אי.טי. אססט מנג'מנט, לב אור השקעות ושיא רם שוקי הון

רשות ניירות ערך החלה במבצע אכיפת חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995. במהלך השבוע האחרון קיבלה הרשות החלטה על ביטול רשיונן של שלוש חברות העוסקות בניהול תיקים, וזאת משום שאלה לא עמדו בדרישות הביטוח וההון עצמי.

תקנות הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות ובניהול תיקי השקעות (הון עצמי וביטוח), התש"ס-2000, קובעות כי הון עצמי של חברת ניהול תיקים חייב לעמוד על 206 אלף שקל, לפחות. כמו כן, נקבעו בתקנות חובות ביטוח של מנהל תיקים לכיסוי חבותו כלפי לקוח, בשל מעשה או מחדל רשלני, ובשל מעילה באמון של עובדיו כלפי לקוח. הביטוח אותו צריכה לבצע החברה העוסקת בניהול תיקים אמור לכסות תביעות בשל אירועים שאירעו בתקופת הפוליסה, גם אם הוגשו בתוך שנה מתום תקופת הפוליסה.

החברות אשר רשיונן בוטל הן: אם.אי.טי. אססט מנג'מנט, לב אור השקעות ושיא רם שוקי הון. ברשות ניירות ערך מוסיפים כי הודעות על ביטול הרשיון נשלחו לחברות הללו וכן לחברי הבורסה. ביטול הרשיונות ייכנס לתוקפו ב-6 באוגוסט 2002.

"פוליסת הביטוח היא המכשיר האפקטיווי העיקרי להגנת ציבור הלקוחות של מנהל תיקים במקרה של רשלנות מקצועית או מעילה", אמרה יו"ר הרשות, מירי כץ, עם פתיחת מבצע האכיפה. "לכן, לא ניתן להקל או להעלים עין במקרה של אי עמידה בדרישות החוק. הרשות תאכוף את ההוראות בעניין זה בצורה קפדנית ועקבית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully