וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול: עלית אינטרנשיונל תקטין ההפסד התפעולי ב-2002 לכ-20-25 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

28.7.2002 / 14:46

ב-2001 רשמה החברה הפסד תפעולי של 62 מיליון שקל; גמול מותיר המלצת "החזק" לעלית; הפעילויות בברזיל וטורקיה צפויות להמשיך ולסבול מהפסדים;

האנליסט דודו יוגב מגמול סהר מעריך כי עלית אינטרשיונל תקטין את ההפסד התפעולי שלה ב-2002 לרמה של 20-25 מיליון שקל, כתוצאה מהפסקת פעילות ייצור הקפה בקרואטיה, הפסקת חלק מהפעילות הבלתי רווחית בתחום המותג הפרטי ושיפור ברווחיות הגולמית עקב הגדלת הכמות המיוצרת. הפסדיה התפעוליים של עלית אינטרנשיונל בשנת 2001 עמדו על 62.5 מיליון שקל.

להערכת יוגב, פעילות עלית בברזיל תמשיך לסבול מהפסד תפעולי גם בשנת 2002, לנוכח המשך קיומם של הגורמים שהביאו את החברה להפסד תפעולי של 10 מיליון שקל בשנת 2001. עם הגורמים שמונה האנליסט נמנים ירידה במחירי הקפה, פיחות בשער החליפין של הריאל מול השקל ובעיקר הפחתת מוניטין שנוצרה ברכישת המפעל בברזיל.

יוגב סבור כי גם התנהלותה של עלית ברומניה לא צפויה ליהנות מהקלות מיוחדות. חברת צ'יבו הרומנית, שנכנסה לשוק הקפה הקלוי ומחזיקה בו נכון להיום נתח שוק של 5%, תיאלץ את עלית להשקיע מאמצים שיווקיים רבים בכדי לשמר את מובילותה בשוק זה. להערכתו, צפויה צמיחה נמוכה בפעילות עלית ברומניה בשנים הקרובות, בעיקר בפעילות השוק המוסדי. לגבי השוק הפולני, סבור האנליסט כי עלית תוכל להפוך בו למובילה רק אם תרכוש את אחת ממתחרותיה, שכל אחת מהן מחזיקה בכ-10% מהשוק.

לגבי השוק הבולגרי, יוגב אופטימי יותר. להערכתו, במהלך שנת 2002 אמורה עלית לעבור לרווחיות תפעולית בבולגריה, על רקע הצמיחה המהירה של שוק זה. גם בטורקיה צפויה עלית להראות שיפור בתוצאות והכנסותיה צפויות לגדול ב-2002. יחד עם זאת, הגידול בהכנסות לא צפוי להעביר את הפעילות בטורקיה לרווחים. להערכת יוגב, פעילות זו תמשיך להפסיד תפעולית עקב המשבר הכלכלי במדינה.

בית ההשקעות מותיר למניית עלית המלצת "החזק" במחיר יעד של 141 שקל - בדומה למחיר השוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully