וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנקים לא יזמינו הערכות שווי לנכסי תבל המוצעים למכירה במכרז הפתוח

ערן גבאי

28.7.2002 / 15:39

כך אומר מקור בכיר; לטענת הבנקים, הערכת השווי בה נקב יוכמן, 300 מיליון שקל, נמוכה

"הבנקים לא יזמינו הערכות שווי משלהן לנכסי תבל המוצעים למכירה בהליך המכרז הפתוח" - כך אומר מקור בכיר המטפל מצד אחד הבנקים בתוכנית המימון וההבראה של חברת הכבלים.

אותו מקור טוען כי המחיר שהוצג בעבר על ידי נאמן תבל, צבי יוכמן, כהערכה ראשונית לנכסי החברה המוצעים למכירה - 300 מיליון שקל - נמוך מאוד מההערכות הנשמעות בקרב המערכת הבנקאית.

על פי תוכנית ההבראה שהציג יוכמן בפני בית המשפט המחוזי, תבל צפויה למכור כ-10%-15% מחברת הכבלים הממוזגת, 46% בנטוויז'ן ו-50% בגלובקול.

מהערכת השווי של יוכמן עולה כי שווייה של החברה הממוזגת נאמד בכ-330-500 מיליון דולר. למעשה, על פי הערכת יוכמן צפוי להישאר בתבל חוב בנקאי של כ-100-300 מיליון שקל שלא יועבר לחברת הכבלים הממוזגת ולא ייפרע כחלק ממכירת הנכסים. לבנקים ברור כעת שסדרי גודל אלה ייוותרו כחוב בנקאי בתבל ותובטח להם ערבות של דסק"ש לחוב. אותו גורם מציין כי ככל הנראה הזמנת הערכת השווי על ידי יוכמן תיעשה בתיאום עם הבנקים, ותוך הסכמה על קביעת המעריך.

הדיון בבית המשפט על הארכת צו הקפאת ההליכים יתקיים ב-10 בספטמבר, ולטענת גורמים בקרב הנושים המובטחים (הבנקים) יוכמן טרם הציג בפניהם טיוטה חדשה להסדר.

ההערכות הן שיוכמן ייאלץ לבקש ארכה נוספת בצו הקפאת ההליכים בספטמבר, והמאמץ בהשגת הסדר המימון לתבל יגבר לקראת סוף השנה. על פי החוק, ייקשה מאוד על נאמן החברה יוכמן להאריך את צו הקפאת ההליכים מעבר לתקופת 9 החודשים, שאמורה להסתיים בסוף ינואר.

הערכת השווי לנכסי תבל שמגבש יוכמן תוצג בפני בית המשפט לצד הערכת שווי נוספת של חברת ח.מר, אחת הנושים הבלתי מובטחים הגדולים בתבל.

תוכנית ההבראה של יוכמן, הכוללת מכירת נכסים בתבל, עתידה לשנות את מבנה הבעלויות בחברת הכבלים הממוזגת ולאפשר לגורם פיננסי נוסף לרכוש נתח בתעשיית הכבלים.

במסגרת תוכנית ההבראה בתבל הצליח יוכמן, לטענתו, להקטין את הגירעון החודשי בתבל בחודש יוני ל-2 מיליון שקל, וייתכן שאף הושג איזון. זאת, בעזרת ביטול הסכם התוכן עם פוקס, פתיחת הסכמי תוכן, חיסכון של מיליון שקל בעלויות שכר וצמצום הוצאות התפעול של החברה בכ-3 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully