וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הארכת זכיונות ערוץ 2: לבני מציעה שהזכיינים יציעו "ביד" עבור ההארכה

רוני קורן-דינר

28.7.2002 / 15:38

וילנאי וריבלין מתנגדים ומציעים שהזכיינים יזרימו את הכספים ישירות להפקה מקורית בטלוויזיה; זיכיון ערוץ 2 יוארך בשנתיים ללא מכרז

בישיבת השרים לעניין הארכת זיכיונות ערוץ 2 בשנתיים דנו שר התקשורת' ראובן ריבלין, שר התרבות' מתן וילנאי והשרה ציפי לבני (בשבתה כנציגת משרד האוצר) בתנאי הארכת הזיכיון. השרים דנו בהיקף ההשקעה הכספית שישקיעו הזכיינים בתמורה להארכה, אולם לא הגיעו לסיכום. ישיבה נוספת בנושא תתקיים מחרתיים.

כפי שהוחלט בממשלה לפני כחודש, זיכיון ערוץ 2 יוארך במשך שנתיים ללא מכרז, החל מנובמבר 2003 - תום תקופת הזיכיון. השרה לבני הציעה שהזכיינים ישלמו דמי זיכיון חד פעמיים, דוגמת ה"ביד" ששילמו זכייני ערוץ 10, ואשר גובהם ייקבע על ידי מומחים. וילנאי וריבלין התנגדו, באומרם שאין טעם שהסכום יזרום לקופת המדינה בעוד ששוק הטלוויזיה קורס. הם הציעו כי הזכיינים ישקיעו את הסכום שייקבע ישירות בהפקה מקורית, וכך הכסף יזרום ישירות לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע.

לדברי ריבלין, "ביד" יעכב את המשך הסדרת החקיקה בעניין הארכת הזכיונות, ויגרום סחבת מיותרת. "זכייני ערוץ 10 הציעו 10 מיליון שקל מקבוצת ישראל 10 ו-13 מיליון שקל מקבוצת שידורי עדן, ועתה עם כישלון הערוץ הם ביקשו ממילא להשקיע את הסכומים ישירות בהפקה", מסר ריבלין. "אז מדוע שזכייני ערוץ 2, שמעולם לא נדרשו להציע ביד, יתחילו עם זה עכשיו?".

לבני ושר המשפטים מאיר שטרית התנגדו להארכת הזיכיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, באומרם כי יש לנהל מכרז לפחות על תדר ערוץ 2, המותג וחברת החדשות שלו. עקב ערעורם עבר הדיון להכרעת הממשלה. הממשלה הכריעה ברוב של 15 תומכים ו-4 מתנגדים כי הזכיונות יוארכו בשנתיים ללא מכרז, וזאת למרות חוות דעתו של היועמ"ש לפיה החלטה כזו יוצרת קושי ציבורי ומוסרי שיהיה קשה מאוד להגן עליו בבג"ץ.

עוד נקבע בישיבת הממשלה כי במסגרת הכנת הצעת החוק לדיון במליאה, יתאם שר התקשורת, ראובן ריבלין (שתמך בהצעה בעצה משותפת עם פורז), את התנאים להארכת הזכיונות מבחינת חובות הזכייניות והפקות מקור, יחד עם שר התרבות מתן וילנאי, השרה ציפי לבני מטעם משרד האוצר, שר המשפטים, מאיר שטרית, ושרת החינוך, לימור לבנת - שתטפל באספקטים הקשורים לשידורי הטלוויזיה החינוכית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully