וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דוד לוי התפטר במחאה על תוכנית הקיצוצים

הארץ

28.7.2002 / 21:42

במכתב התפטרות לראש הממשלה כתב לוי: "התוכנית המובאת בימים אלו וזוכה לתמיכתך מבטאת היעדר מודעות לעומק מצוקתם של אלפי משפחות בישראל"

שרי העבודה החליטו היום להצביע נגד הצעת התקציב של האוצר, שתעלה להצבעה בישיבת הממשלה ביום שלישי הקרוב, אלא אם יוכנסו בה שינויים מהותיים. שרי העבודה נזהרו שלא לאיים במשבר או בפרישה מהממשלה. הם החליטו לצופף שורות, לא לנהל מו"מ נפרד על המשרדים עם שר האוצר, ולהצביע כאיש אחד נגד התקציב.יו"ר העבודה, השר בנימין בן אליעזר, הורה שלא לפרסם את נוסח ההחלטה. לדברי מקורבים, הוא אינו מעוניין לנהל את המאבק בהצעת האוצר "דרך התקשורת". בהודעה שפורסמה בתום ישיבת השרים שהתקיימה בבית מפלגת
העבודה בתל אביב, נמסר כי השרים וסגני השרים החליטו כי התקציב, כפי שהוגש להם, "הוא תקציב רע, שפוגע בלוחמי צה"ל ובאנשים שנאבקים מדי יום למחייתם. זהו תקציב פוליטי ולא תקציב לאומי". כן נאמר בהודעה, כי גיבוש התקציב הוא "תהליך ארוך ומורכב", וכי שרי העבודה יפעלו להביא לשינויו.בן אליעזר, המעוניין להישאר בממשלה ובמשרד הביטחון לפחות עד להתמודדות הפנימית במפלגתו, ב-19 בנובמבר, הזכיר לכתבים כי שיאו של התהליך הוא בסוף חודש דצמבר, בכנסת, לכן אין לדעתו לדבר כרגע על משבר פוליטי. "כרגע", אמר, "אנו מנסים לא לשחרר קיטורים, אלא ללמוד את המשמעויות ולהחליט על קו שאיתו אנו נלך. מפלגת העבודה בחיים לא תסכים לתקציב שייבנה על גב האוכלוסיה החלשה, הלוחמים וקציני הקבע. אני אדאג שיהיה קיצוץ בתקציב הביטחון, אבל 8 מיליארד ש"ח?! במצב של היום כשהמדינה נמצאת במלחמה? מישהו צריך לעשות לעצמו מידה של רצינות כשמכינים מן תקציב כזה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully