וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקוב: הרווח של טבע ברבעון הבא יהיה לפחות 92 מיליון דולר

גתית פנקס

29.7.2002 / 12:43

הרווח - דומה לזה של הרבעון השני וגבוה בכ-3 מ' ד' מהתחזיות; אם טבע תקבל אישור שיווק סופי לתרופות רמרון ואוגמנטין ברבעון השלישי, היא תעלה את תחזיות הרווח

"היה לנו רבעון מוצלח ביותר, רבעון שיא. הצלחנו להגדיל את עסק הליבה שלנו - תחום הגנריקה - בארה"ב, קנדה ואירופה, ואנחנו מעודדים ביותר מצנרת התרופות שלנו שמכילה 62 תרופות שממתינות לאישור - הצנרת הגדולה ביותר בתעשייה" - כך אומר היום ישראל מקוב, מנכ"ל חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם, טבע , במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחר פרסום הדו"חות הרבעוניים של החברה.

היה זה רבעון שיא עבור טבע, ואם התחזיות שסיפקו היום מקוב והמנהל הפיננסי הראשי של טבע, דן זיסקינד, אכן יתגשמו, הרבעון הבא יהיה אף טוב יותר. ההכנסות של טבע האמירו ל-572 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת תחזית ממוצעת להכנסות של 565 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה היה 92 מיליון דולר או 68 סנט למניה - גבוה בלא פחות מ-6 סנט למניה מהתחזיות הממוצעות בוול סטריט. התזרים של החברה מפעילות הסתכם ב-130 מיליון דולר - גבוה בהרבה מהרווח הנקי.

"הצלחנו להציג תוצאות גבוהות מהתחזיות בשורת הרווח", אמר היום מקוב, "ואנחנו מאמינים שנוכל לכל הפחות להצליח ולחזור על הרווח שהצגנו ברבעון השני, גם ברבעון השלישי של 2002". התחזיות הממוצעות בוול סטריט היו לרווח של 64 סנט למניה ברבעון הבא, וטבע צפויה להותיר אותן מאחור. למעשה, ההפתעה לטובה צפויה להיות של כ-3 מיליון דולר לאחר התאמות הקשורות למוניטין. בכל הנוגע להכנסות, שם התחזית הממוצעת כיום היא להכנסות של 575 מיליון דולר, וסביר להניח שבתי ההשקעות המכסים את החברה יעלו אותה כעת.

הפתעה לטובה - תלויה בשתי תרופות

יחד עם זאת, מקוב אומר כי קיים סיכוי שהחברה תפתיע לטובה בשורה התחתונה, וכי הדבר תלוי בשתי תרופות שאת האישורים הסופיים לתחילת שיווקן מקווה החברה לקבל ברבעון השלישי של השנה: הרמרון והאוגמנטין.

הרמרון היא תרופה לטיפול בדיכאון והיא הגירסה האתית לתרופת ה-Mirtazapine. אקצה נובל, בשם החברה הבת שלה, אורגנון ההולנדית, תבעה את טבע בבית משפט אמריקאי על הפרת הפטנט, וישנן 3 אפשרויות: או שתינתן החלטה סופית לטובת טבע, או לרעתה, או שיוחלט על הליכה למשפט מלא, שכן הבקשה הוגשה בנוהל שנקרא Summary Judgement. המכירות השנתיות של הרמרון נאמדות בכ-500-530 מיליון דולר במונחי המוצר המקורי.

התרופה השנייה שיכולה לגרום להפתעה לטובה היא האוגמנטין, המיועדת לטיפול בזיהומים. שם בית המשפט פסק לטובת טבע בבקשה לשווק את הגירסה הגנרית לאוגמנטין בארה"ב, לאחר תפוגת הפטנט המקורי של גלקסו סמיתקליין. בינתיים, חברת התרופות ז'נבה הודיעה בשבוע שעבר על תחילת השיווק של התרופה, ומכיוון טבע עדיין אין הערכה מדויקת מתי היא תוכל להתחיל להתחרות בשוק. זיסקינד אמר בעבר כי גם אם תיכנס לשוק אפילו חברה נוספת יחד עם ז'נבה, טבע אינה מודאגת מאחר שמדובר במוצר עם שוק של מיליארד דולר וחצי.

"האסטרטגיה שלנו היא ברורה וגם המטרות שלנו", אומר מקוב, "כשנכנסו לשוק לא היינו גיבורים גדולים והתחברנו לשחקנים גדולים יותר גם כדי לפזר סיכונים, כמו למשל עם אוונטיס. היום אנחנו חושבים שאת המוצרים האתיים החדשים שלנו נשווק בארה"ב לבד ובאירופה נעזר בלונדבק וחברות אחרות".

נגיע למחיר מניה של 80 דולר

אותה "צנרת שיא" של החברה כוללת 62 אישורי תרופות להם היא ממתינה. המכירות של התרופות במונחי המוצר המקורי מגיעות ל-23 מיליארד דולר. מעבר ל-62 התרופות הללו, החברה קיבלה 14 אישורים טנטטיוויים שבהם עברה את משוכת ה-FDA, אולם היא ממתינה להכרעות נוספות - חלקן במסגרת בתי המשפט. 42 מן התרופות הוגשו בצורת Paragraph IV, והחברה מאמינה כי ב-19 תרופות מתוך הצנרת היא היתה הראשונה בהגשה לאישור, למרות שהיא אינה יכולה לדעת זאת בוודאות. המכירות של התרופות הללו מגיעות במונחי המוצר המקורי ל-5.9 מיליארד דולר.

שווי השוק של טבע כיום בבורסת הנאסד"ק הוא 8.6 מיליארד דולר - הרבה יותר לכל חברה ישראלית מעבר לים. זיסקינד: "ה-ADR שלנו הוא הסחיר ביותר בבורסת הנאסד"ק וממוקם במקום ה-7 בבורסות ארה"ב כולה. המכפיל שלנו כיום הוא 23, ובתי ההשקעות שמשנים את ההערכות שלהם לגבינו בגלל המכפיל - כדאי שיתייחסו למדדים יותר רלוונטיים כמו למשל מדד מחיר/צמיחה (PEG). מחיר היעד שמציבים לנו רוב האנליסטים הוא 80 דולר, ואני מאמין שיום אחד נגיע אליו - אולי במועד לו מצפים בוול סטריט, 12 חודשים". בתשובה לשאלה אומר זיסקינד כי לא מן הנמנע שהחברה תבצע ספליט במניה, שכיום נסחרת במחיר של 60.1 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully