וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרטנר עוברת לראשונה לרווח נקי: הרוויחה ברבעון השני 25.2 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

29.7.2002 / 13:01

הכנסות חברת הסלולר ברבעון השני - 991 מיליון שקל; לחברה 1.7 מיליון לקוחות

פרטנר עוברת לראשונה לרווח נקי: החברה הרוויחה ברבעון השני 25.2 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 44.7 מיליון שקל שרשמה ברבעון המקביל.

הכנסות חברת הסלולר ברבעון השני הסתכמו בכ-991 מיליון שקל, המשקפים עלייה של 24% לעומת הרבעון המקביל ועלייה של 7% לעומת הרבעון הקודם. העלייה בהכנסות החברה נובעת בעיקר מגידול של 550 אלף מנויים בשנה האחרונה. מספר המנויים של החברה בסוף הרבעון השני הסתכם בכ-1.7 מיליון.

עלות ההכנסות ברבעון השני של השנה הסתכמה בכ-742.6 מיליון שקל לעומת 641.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, ומשקפת גידול של 16%. לעומת הרבעון הראשון מדובר בגידול של 4%.

הוצאות המכירה והשיווק של החברה ברבעון השני הסתכמו בכ-76.1 מיליון שקל לעומת 71 מיליון שקל ברבעון המקביל (עלייה של 7%). עלייה זו מיוחסת בעיקר לעלייה בהוצאות הפרסום וקידום המכירות מתוך ציפייה להגברת התחרות. יחד עם זאת, הוצאות המכירה והשיווק קטנו בכ-3% בהשוואה להוצאות שנרשמו ברבעון הראשון של השנה.

הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה ברבעון השני הסתכמו בכ-35 מיליון שקל ומשקפים ירידה של 12% לעומת הרבעון המקביל. בחברה ציינו כי יש לייחס את הירידה בהוצאות ההנהלה והכלליות לפעולות ההתייעלות שנקטה בהן החברה. הוצאות אלו דומות להוצאות ההנהלה והכלליות שנרשמו ברבעון הראשון, ואשר הסתכמו בכ-33.4 מיליון שקל.

הרווח התפעולי של פרטנר ברבעון השני הסתכם בכ-138 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 44.5 מיליון שקל שרשמה החברה ברבעון המקביל. שיעור הרווח התפעולי עמד על 14% מהמכירות לעומת 6% בלבד ברבעון המקביל ו-11% ברבעון הקודם.

הוצאות המימון של החברה הסתכמו ברבעון בכ-112.7 מיליון שקל - עלייה של 26% לעומת הרבעון המקביל. לדברי החברה, הגידול בהוצאות המימון נבע מפיחות השקל לעומת הדולר בשיעור של 2.8% בין התקופות. הוצאות המימון נמוכות יותר מאלו שרשמה החברה ברבעון הראשון, ואשר הסתכמו בכ-122.6 מיליון שקל זאת, בעיקר בשל שיעור פיחות נמוך יותר של השקל ברבעון הזה לעומת הרבעון הקודם - 2.2% ברבעון הנוכחי לעומת פיחות של 5.7% ברבעון הראשון.

מנהל הכספים הראשי של החברה, אלן גלמן, ציין כי תוצאות הרבעון השני, ובעיקר הוצאות המימון, הושפעו באופן ניכר מהשינויים בשער הדולר. זאת, בשל ההתאמות השקליות בהחזר הקרן של איגרות החוב הנקובות בדולרים שהנפיקה החברה בסך של 175 מיליון דולר, ובשל התנודות בשערי הריבית שהשפיעו על החוב לבנק הנקוב בשקלים. "אנו מאמינים כי יש לחברה די משאבים במסגרת האשראי הבנקאי הנוכחי על מנת לענות על צורכי ההשקעה ברשת הדור השלישי, ולפיכך אין בטווח המיידי כל צורך במימון נוסף", אמר גלמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully