וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדוור מצמצמת את ההפסד התפעולי ברבעון השני ל-1.9 מיליון דולר

גתית פנקס

29.7.2002 / 13:18

צמיחה של 5% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם; הכנסות החברה הגיעו ל-10.6 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות

ההשתפרות אצל חברת רדוור הישראלית ממשיכה. הדו"חות לרבעון השני, המתפרסמים היום, מראים שהחברה מתאוששת בצורה טובה יחסית מהנפילה הקשה ברבעון השלישי של 2001, והיא מצליחה להציג יסודות חזקים במאזן ובדו"ח הרווח וההפסד שלה. כמובן, שהחברה עדיין מפסידה, ובינתיים לפי ההערכות היא עשויה לעבור לאיזון או רווחיות ברבעון הבא, השלישי של השנה.

החברה, המתמחה בניתוב עומסים באינטרנט ונמנית על קבוצת רד, הודיעה היום כי הכנסותיה לרבעון הראשון הסתכמו ב-10.6 מיליון דולר - עלייה של כ-5% מהרבעון הראשון של 2001 ובהתאם לתחזיות. שולי הרווח הגולמי של החברה היו 81.5%, בדומה לרמות המסורתיות של החברה ב-3 השנים האחרונות, שהיו 82% - מה שמראה כי התחרות בשוק לא השפיעה בצורה קשה על המחירים של מוצרי החברה.

"אנחנו מרוצים מהצמיחה שלנו בהכנסות בצורה רבעונית עוקבת, כמו גם מהגידול בנתח השוק שלנו", אמר בהודעת החברה רועי זיסאפל, נשיא ומנכ"ל החברה, "ואנחנו ממשיכים להתקדם בצורה חזקה בבחינה גלובלית על אף הקשיים הכלכליים סביבנו".

הוצאותיה התפעוליות של החברה ברבעון הגיעו ל-10.5 מיליון דולר, ובשורת ההפסד התפעולי היא מדווחת על הפסד של כ-1.9 מיליון דולר - טוב ב-300 אלף דולר מההפסד שהציגה ברבעון שעבר. בשורה התחתונה, החברה מדווחת על הפסד נקי של 796 אלף דולר, או 5 סנטים למניה, טוב ב-2 סנטים מהתחזית הממוצעת בוול סטריט. מדובר בשיפור מההפסד שהציגה ברבעון שעבר, שהיה של 1.4 מיליון דולר, או 8 סנטים למניה.

תזרים המזומנים של החברה היה חיובי והוא הוביל את יתרות המזומן שלה, כולל השקעות לטווח רחוק, להסתכם ב-124 מיליון דולר בסיום הרבעון השני של השנה - ירידה של כמיליון דולר מהרבעון הקודם. למעשה, כבר ברבעון הקודם הצליחה החברה להציג תזרים חיובי מפעילות - גם אם של פחות מ-300 אלף דולר - ובכך, היא מצליחה לשמור על כך שרק התזרים ברבעון השלישי של 2001 היה צבוע באדום מאז הנפקתה. הקופה הניבה הכנסות מימון של 1.1 מיליון דולר ברבעון.

שווי השוק של החברה כיום בבורסת הנאסד"ק הוא 140 מיליון דולר. אם החברה תקלע לתחזיות הממוצעות ב-2003, הרי שהיא נסחרת כיום לפי מכפיל של 47 - בהחלט לא נמוך. נכון להיום, החברה מתאזנת ברמת הכנסות של 12.5-13 מיליון דולר אם אומנם תמשיך להציג הוצאות תפעוליות של כ-10.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully