וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ני"ע לא תאשר תשקיפי קרנות המבטיחות מחיר פדיון מינימלי

אמיר טייג

29.7.2002 / 13:26

אבטחת מחיר פדיון מינימלי מהווה אמצעי שיווק בלבד לקרנות אך גורמת לחשיפה יתרה לסיכון, כך טוענת היועצת המשפטית של הרשות, עו"ד דורית גילת

רשות ניירות ערך מודיע היום כי לא תאשר תשקיפים של קרנות הכוללים התחייבות למחיר פדיון מינימלי במועד כלשהו. על כך הודיעה הרשות בחוזר ששיגרה למנהלי קרנות הנאמנות ולנאמנים. לטענת היועצת המשפטית של המחלקה לפיקוח על קרנות נאמנות ברשות ניירות ערך, עו"ד דורית גילת, אבטחת מחיר פדיון מינימלי מהווה אמצעי שיווק בלבד לקרנות אך גורמת לחשיפת יתר לסיכון.

הרשות הורתה למנהלי הקרנות להימנע גם ממתן התחייבות למחיר פדיון מינימלי באמצעות פרסום דו"ח מיידי. עם זאת, יורשו מנהלי הקרנות לציין בתשקיף במסגרת מדיניות ההשקעות כי ניהול השקעות הקרן מיועד להביא לכך שביום מסוים לא יפחת מחיר הפדיון ממחיר כלשהו, וזאת ללא התחייבות לפיצוי במקרה שבו מחיר הפדיון ביום שנקבע על ידי מנהל הקרן יהיה נמוך מהמחיר שצוין.

גילת מסבירה כי מחיר פדיון מובטח מראש בקרן נאמנות, גם אם לכאורה הוא עניין טכני, הוא בעייתי בשל שתי סיבות: ראשית, התנודתיות המאפיינת שוק ניירות ערך אינה מאפשר להבטיח תוצאה מסוימת בוודאות גמורה. שנית, מתן היתר לקרן המבקשת להבטיח מחיר פדיון מינימלי יגרום למתחרים כמנהלי תיקים, לקחת סיכונים גדולים כדי לעמוד בתחרות.

הרשות החליטה כי לגבי קרנות שהתחייבו למחיר פדיון מינימלי ומציעות כבר את יחידותיהן לציבור, ההתחייבות תעמוד בעינה, אך מנהל הקרן לא יהיה רשאי לחדש את ההתחייבות למועד נוסף על זה שכבר נקבע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully