וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחום האג"ח המוניציפליות משגשג בארה"ב על רקע נפילת השווקים

סוכנויות הידיעות

29.7.2002 / 14:12

השנה צפויה להיות שנת שיא עם גיוסים של 300 מיליארד דולר למדינות ועיריות בארה"ב

שוק האג"ח המוניציפליות בארה"ב חווה שנים של שגשוג על רקע נפילת שוקי המניות והאג"ח התאגידי. שנת 2002 צפויה להסתיים כשנת שיא, עם היקף גיוסים צפוי של 300 מיליארד דולר בתחום הנחשב תמיד כאפרורי במיוחד.

בשש השנים האחרונות גילגל שוק האג"ח המוניציפליות - איגרות חוב המונפקות על ידי רשויות מקומיות וערים - יותר מ-200 מיליארד דולר מדי שנה. דמי החיתום שיגבו בנקי ההשקעות השנה צפויים להסתכם ב-4 מיליארד דולר.

תחום זה נחשב רווחי פחות מכיוון שהעמלה על חיתום לאג"ח מוניציפליות היא חצי אחוז, לעומת עמלות של 3%-7% בחיתום הנפקת מניות ו-1% בחיתום אג"ח תאגידיות. למרות זאת, מדווחים סלומון סמית בארני, ליהמן ברדרס ואחרים על פעילות ערה במחלקות אלו אצלם. הבנקים לא פיטרו עובדים בתחום זה, והם אף מגייסים כוח אדם חדש בהתאם לביקוש.

המובילים בתחום החיתום להנפקות אג"ח מוניציפליות הם סלומון סמית בארני ו-UBS פיין וובר, שסייעו למכירת אג"ח מוניציפליות בשווי של כ-23.5 מיליארד דולר במחצית הראשונה של השנה.

אחת הסיבות לשגשוג הנוכחי בהנפקות היא שהריבית על האג"ח פטורה ממס עבור המנפיקות - מדינות ועיריות בארה"ב. הפטור מאפשר להן לממן מחדש את חובותיהן ולממן תקציבים בריבית נוחה. המשקיעים, מצידם, מחפשים השקעה בטוחה על רקע שוק מניות שירד ב-27% (לפי מדד S&P 500) מתחילת השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully