וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ני"ע: יגרמן, פלד, הבי וגבעוני שילשלו לכיסם כ-35 מיליון שקל מכספי חברות קבוצת פלד גבעוני

אמיר הלמר

29.7.2002 / 19:37

כך עולה מבקשת השחרור בערובה של טל יגרמן; עוד טוענת הרשות כי יגרמן שלט בחברות הקבוצה וניהל את כספיהן; יגרמן שוחרר בערבות של 3.4 מיליון שקלרשות ניירות ערך חושדת שטל יגרמן, ששימש לכאורה כיועץ פיננסי של קבוצת פלד גבעוני, למעשה שלט בקבוצה וניהל את כספי החברות שבשליטתה; כך עולה מהנספח לבקשת השחרור בערובה שהגישה היום הרשות לבימ"ש השלום בתל אביב בעניינו של יגרמן.הרשות ביקשה היום לשחרר את יגרמן בערבות כוללת של כ-3.4 מיליון שקל לאחר שיגרמן היה עצור בפרשה במשך חמשת הימים האחרונים בשל החשש שהוא עלול לשבש את החקירה כנגד קבוצת פלד גבעוני. בקשת הרשות התקבלה במלואה ויגרמן שוחרר ממעצר.החקירה כנגד המעורבים בקבוצת פלד גבעוני, בהם אריה גבעוני, רפי פלד ודוד הבי, נפתחה לאחר שהחברות שבבעלותם, שהן חברות ציבוריות, לא הגישו דו"חות כספיים לרבעון הראשון של שנת 2002 עד היום. רשות ניירות ערך מייחסת לחשודים שהם עשו זאת כדי להטעות משקיע סביר.

רפי פלד, דוד הבי ואריה גבעוני שנחקרו שוחררו כבר לאחר ליל החקירה הראשון בערבות גבוהה כאשר פלד הפקיד ערבות של כ-1.7 מיליון שקל.בבקשת השחרור של יגרמן מהיום חושפת הרשות מידע נוסף. לטענת הרשות, מהחקירה עד כה עולה כי סכומי כסף המסתכמים בכ-40 מיליון שקל הועברו מחברות הקבוצה לחברת ק.ד.י עדן מסחר והשקעות בע"מ, שעל פי ממצאי החקירה, הינה חברה פרטית השייכת ליגרמן.עוד עולה מממצאי החקירה כי סכומי כסף המסתכמים בכ-29 מיליון שקל הועברו מק.ד.י לחשודים אחרים בפרשה: אריה גבעוני קיבל, על פי הממצאים, כ-6 מיליון שקל (כ-3 מיליון שקל לחשבונו האישי וכ-3 מיליון שקל לחברת מיאב שבבעלותו). דוד הבי קיבל כ-21 מיליון שקל (כ-8 מיליון שקל לחשבונו האישי וכ-13 מיליון שקל לחברות פרטיות בבעלותו) ורפי פלד קיבל על פי הממצאים כ-2 מיליון שקל (מתוכם, כ-400 אלף שקל הופקדו בחשבונו האישי וכ-1.7 מיליון שקל ניתנו בצ'קים שלא נפרעו עקב העדר כיסוי בחשבון קדי).עוד נטען כי יגרמן קיבל מקדי סכומי כסף המסתכמים בכ-7 מיליון שקל וסכומי כסף המסתכמים בכ-20 מיליון שקל הועברו מקדי לחברות הקבוצה.מכאן טוענת הרשות כי החברות לא הגישו את הדו"חות שלהן כדי להסתיר את העברות הכספים שבוצעו לחברת קדי וכן משום שבמידה ודו"חות אלו היו מוגשים היו רואי החשבון של החברות מעלים ספק באשר ליכולתם להתקיים כעסק חי.הרשות טוענת כי ההסברים שניתנו על ידי יגרמן והחשודים האחרים בפרשה לרואי החשבון, בקשר עם העברת חלק מסכומי הכסף מהחברות הציבוריות לקדי, היו כי מדובר במקדמות אשר היו אמורות להשתלם למיאב, חברה פרטית בבעלות אריה גבעוני, על חשבון תשלומים בגין ביצוע עבודות קבלניות ע"י מיאב. ומיאב היא שביקשה להעביר את הכסף לחשבונה של קדי.
הרשות טוענת כי מממצאי החקירה עולה חשד כי הסברים אלו אינם נכונים. בנוסף נטען כי העברת העבודות לביצוע למיאב, אם אכן הועברו עבודות לביצוע, ותשלום המקדמות, בוצעו מבלי שהתקבלו אישורי ועדת הביקורת, הדירקטוריון והאסיפה הכללית של החברות הציבוריות שמהן הועברו הכספים.לאור כל זאת טוענת הרשות כי קיים חשד לכאורה כי יגרמן פעל בכספי החברות הציבוריות כראות עיניו, בשיתוף עם החשודים האחרים, וכי הסכומים אשר הועברו מחברות הקבוצה לקדי, כמפורט לעיל, יועדו למעשה לכיסם הפרטי של החשודים האחרים או לכיסו של יגרמן. לפיכך מייחסת הרשות ליגרמן עבירות של אי דיווח כדי להטעות משקיע סביר וכן עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במרמה.הרשות מציינת כי לנוכח מורכבותה החקירה היא צפויה להימשך עוד זמן רב. לפיכך ביקשה הרשות לשחרר את יגרמן בתנאים מגבילים איסור יציאה מהארץ, הפקדת דרכון, התייצבות לחקירה ואיסור על יצירת קשר עם המעורבים האחרים בפרשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully