וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק זינק ב-5.8%; הדאו עלה ב-5.4%

30.7.2002 / 0:03

טבע עלתה ב-7.1% על רקע הדו"חות; צ'ק פוינט טיפסה ב-7.2%; מרקורי רשמה עלייה של כ-9.2%; ורינט נפלה ב-8.7% למחיר של 6.3 דולרים הנמוך בכ-60% ממחיר הנפקתה

העליות החדות שפתחו את שבוע המסחר בוול סטריט נשמרו לכל אורך היום. הרקע לעליות החדות הוא בהלת קניות למניות הבלו צ'יפ, מניות התוכנה והשבבים והתחזקותו של הדולר היום. מדד הנאסד"ק, שזינק ב-5.8% לרמה של 1,335 נקודות, הצליח למחוק את הירידות של שבוע המסחר הקודם. גם הדאו המשיך במומנטום החיובי מסוף השבוע האחרון וטיפס בכ-5.4% לרמה של 8,711 נקודות.

סקירת טרום מסחר (21:11)

העליות החדות שפתחו את שבוע המסחר בוול סטריט נשמרות לאורכו של היום כאשר הרקע להן הוא בהלת קניות למניות הבלו צ'יפ, כמו גם מניות תוכנה ושבבים והתחזקותו של הדולר היום. כל אלו תורמים לאווירה אופטימית ומדד הנאסד"ק מוסיף כעת 4.9%. מדד הדאו ג'ונס עולה ב-4.3%. הודעתה של חברת התקשורת Qwest על שימוש בשיטות חשבונאיות פגומות במהלך שלוש השנים האחרונות אינה משפיעה היום כלל על השווקים.

קווסט, הנמצאת תחת חקירה של רשות ניירות ערך האמריקאית, הודיעה אתמול כי נהגה בשיטות חשבונאיות לא ראויות בתוצאותיה הכספיות לשנים 1999-2001. ספקית שיחות הטלפון האזוריות נסוגה גם מתחזיותיה לשנת 2002 בציינה את החולשה המתמשכת בכלכלה, בייחוד בסקטור התקשורת.

מניות מגזר השבבים נהנות היום מעדנה מסוימת על רקע העלאת התחזיות לחברות השבבים מצד בית ההשקעות מריל לינץ' לאחר דו"חות הרבעון השני. בבית ההשקעות צופים כעת התאוששות מתונה לסקטור. בין המניות הבולטות נציין את מניית אינטל המוסיפה 4.5% ומניית אפלייד מטיריאלס העולה ב-6%. מדד מניות השבבים של בורסת פילדלפיה מוסיף כעת כ-7%.

טבע מביסה תחזיות

בין המניות הישראליות בולטת מניית טבע המוסיפה כעת כ-6% למחיר של 64 דולר המשקף לה שווי שוק של 8.2 מיליארד דולר על רקע הדו"חות הכספיים הטובים שפירסמה מוקדם יותר. ענקית התרופות הגנריות דיווחה על הכנסות של 572 מיליון דולר לעומת תחזית ממוצעת ל-565 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה היה 92 מיליון דולר או 68 סנט למניה - גבוה בלא פחות מ-6 סנט למניה מהתחזיות הממוצעות בוול סטריט.

"היה לנו רבעון מוצלח ביותר, רבעון שיא. הצלחנו להגדיל את עסק הליבה שלנו - תחום הגנריקה - בארה"ב, קנדה ואירופה, ואנחנו מעודדים ביותר מצנרת התרופות שלנו שמכילה 62 תרופות שממתינות לאישור - הצנרת הגדולה ביותר בתעשייה", כך אמר ישראל מקוב, מנכ"ל החברה. "אנחנו מאמינים שנוכל לכל הפחות להצליח ולחזור על הרווח שהצגנו ברבעון השני גם ברבעון השלישי של 2002", ציין מקוב לגבי תחזית החברה לרבעון הבא.

החגיגה בשווקים מגיעה היום גם למניות הישראליות הכבדות האחרות. מניית מרקורי מוסיפה 7.5% למחיר של 24.8 דולר. מניית צ'ק פוינט עולה ב-10% למחיר של 17.2 דולר.

פרטנר מציגה לראשונה רווח נקי

מניית פרטנר מוסיפה כ-6.7% למחיר של 4.7 דולרים. החברה הצטרפה היום למעגל המפרסמות כאשר דיווחה לראשונה על רווח נקי של 25.2 מיליון דולר בהשוואה להפסד של 44.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות חברת הסלולר ברבעון השני הסתכמו בכ-991 מיליון שקל, המשקפות עלייה של 24% לעומת הרבעון המקביל ועלייה של 7% לעומת הרבעון הקודם. עלייה זו מיוחסת בעיקר לגידול של כ-500 אלף מנויים בשנה האחרונה. פרטנר נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-800 מיליון דולר. מניית החברה איבדה מתחילת השנה כ-40%.

מניית טריון מאבדת כעת כ-4.5% למחיר של 1.4 דולרים. היום, לאחר המסחר, תפרסם החברה את תוצאותיה לרבעון השני ותחזית האנליסטים הממוצעת מדברת על הכנסות של 25 מיליון דולר והפסד נקי של 39 סנט למניה. טריון נסחרת כיום לפי שווי שוק של 110 מיליון דולר.

הדו"חות של חברת רדוור לרבעון השני הציגו היום שיפור נוסף למרות שהחברה עדיין מציגה הפסדים בשורה התחתונה. הכנסותיה של מפתחת הפתרונות לניתוב עומסים ברשת הסתכמו ברבעון שחלף ב-10.6 מיליון דולר - עלייה של 5% מהרבעון הראשון. מניית החברה מוסיפה כעת 2.35 למחיר של 8.6 דולרים.

מאיר משה, סמנכ"ל הכספים של החברה, הסביר שהחברה הצליחה לצמוח מרבעון לרבעון, בעוד המתחרות הגדולות שלה ירדו או שמרו על אותה הרמה. משה העריך כי החברה תוסיף לצמוח בשיעורים מתונים מרבעון לרבעון השנה ותצמצם את הפסדיה. תחזיות האנליסטים כיום מדברות על מעבר לרווח או איזון תפעולי ברבעון הרביעי של השנה, ולדברי משה זהו יעד בר השגה.

עוד בולטות היום מניית צורן המוסיפה 11.5% למחיר של 14.4 דולר. מניית ורינט נחתכת היום ב-12% למחיר של 6 דולרים. מניית לומניס מזנקת ב-20% למחיר של 3.5 דולרים אם כי במחזור נמוך למדי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully