וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט מערכות תשביח מסוקי סער בטורקיה בהיקף של 14 מיליון דולר

אמיר טייג

30.7.2002 / 10:04

תשתף פעולה לראשונה עם חברה להשבחת מטוסים טורקית בפרויקט אשר צפוי להסתיים עוד כ-47 חודשים

אלביט מערכות זכתה בפרויקט השבחה נוסף בטורקיה. היום הודיעה חברת מערכות הנשק כי תשמש קבלן משנה ראשי לחברת השבחת מטוסים טורקית (TAI) בפרויקט השבחה של מסוקי קרב מסוג סיקורסקי S-70 בלקהוק של חיל האוויר הטורקי. היקף החוזה עבור אלביט מערכות - כ-14 מיליון דולר, כך מסרה החברה.

על פי החוזה, אלביט מערכות, שבשליטת אלרון ומשפחת פדרמן, תספק מערכת תא טייס מתקדמת כולל מערכות בקרה ותצוגה מתקדמות המשדרגות את תא הטייס במסוקי הבלקהוק ומאפשרות טיסת לילה ובגובה נמוך, ביצוע משימות בכל מזג אוויר, הקטנת עומס העבודה של הטייסים ושרידות גבוהה של מערכות האש והבקרה.

החברה הטורקית TAI היא הקבלן הראשי בפרויקט. החברה מפתחת, מייצרת ומתקינה מערכות לוחמה מוטסות, בדומה לאלביט מערכות. ההסכם בין שתי החברות פותח פתח לשיתוף פעולה בין החברות, המתחרות לכאורה. הפרויקט צפוי להימשך כ-47 חודשים, כאשר כ-30 חודשים יוקדשו לפיתוח ותכנון, ויתרת התקופה ליישום והתקנה.

לאחרונה כבר זכתה אלביט מערכות בפרויקט בטורקיה, להשבחת טנקים מסוג M-60, בהיקף מוערך של 300 מיליון דולר.

אלביט מערכות רשמה ברבעון הראשון של 2002 רווח נקי של כ-11.7 מיליון דולר (6.3% מההכנסות), בהשוואה לרווח של 10.6 מיליון דולר (5.9% מההכנסות) ברבעון הראשון של שנת 2001. הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו בכ-185.8 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של כ-181.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הרווח למניה בדילול מלא ברבעון הראשון היה 29 סנט, בהשוואה לרווח למניה של 28 סנט ברבעון הראשון אשתקד (29 סנט לפני הפחתת מוניטין).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully