וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב נאמן: הממשלה נקטה באיוולת כשהעלתה את המס

ליאור כגן

30.7.2002 / 10:34

נאמן: "למרות שגזרתי על עצמי שתיקה מאז שהפסקתי להיות שר אוצר, חייבים להגיד את הדברים"; "צריך להגיד לשרים שהמשק נמצא לפני קריסה אם לא ייעשו צעדים הכרחיים"

בכנס לנושא כלכלת ישראל באוניברסיטת בר אילן, יוצא הבוקר יעקב נאמן, שר האוצר בשנים 1997-1998, בדברים חריפים כנגד הממשלה, שלדבריו אינה עושה מספיק על מנת לייצב את המשק.

יעקב נאמן, המכהן כיום כיו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת בר אילן, אומר כי "מצבה הכלכלי של ישראל כיום הוא הקשה ביותר מאז שנות ה-50, ואם לא ייעשו צעדים הכרחיים נמשיך להידרדר במדרון כלפי מטה. הקטנת הוצאת הממשלה אינה מספיקה ולא תביא אותנו ליעד. צריך לקצץ בתקציב לפחות 14 מיליארד שקל (לעומת קיצוץ של 8.7 מיליארד שקל שהממשלה אמורה לאשר - ל.כ)".

"למרות שגזרתי על עצמי שתיקה מאז שהפסקתי להיות שר אוצר והחלטתי שלא לומר לשרי אוצר אחרים מה לעשות, חייבים להגיד את הדברים", מוסיף נאמן.

"כדי לגרום לתעסוקה במשק חייבים לבטל מנגנונים בירוקרטיים בממשלה וברשויות המקומיות, בעיקר בתחום התכנון והבנייה. לפי המצב היום צריך לעבוד על הממשלה במקום לעבוד על המחרטה במפעל".

"הממשלה נקטה באיוולת כאשר העלתה את המס במשך השנה, זה יביא לצמצום מקומות העבודה והפרנסה במשק. ואני יכול לחתום על זה", אומר נאמן. "צריך לבוא ולהגיד לשרים שהמשק נמצא לפני קריסה אם לא ייעשו צעדים הכרחיים. כל מה שעשו בשנה וחצי האחרונות זה בזבוז אחד גדול. רק כשתגיע המפולת ייעשו הצעדים, והם יהיו הרבה יותר כואבים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully