העליון דחה ערעורו של מייסד אמבלייז אלי רייפמן

רייפמן נידון לארבע שנות מאסר לאחר שהורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הוא ערער על הרשעתו בטענה להגנה מן הצדק אך בית המשדפט העליון דחה הערעור

גלעד גרוסמן
11/02/2013

בית המשפט העליון דחה הבוקר (שני) את ערעורו של איש העסקים ומייסד חברת "אמבלייז", אלי רייפמן, שנידון לארבע שנות מאסר לאחר שהורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף ושימוש במסמך מזויף. רייפמן הורשע בכך שניסה לקבל הלוואה בגובה שלושה מיליון דולרים מחברה בריטית באמצעות שימוש במניות של חברת אמבלייז שהיתה בבעלותו כערובה, למרות שלא היתה לו גישה למניות. רייפמן גם חוייב לשלם פיצוי כספי למתלוננים בסך של 6.3 מיליון דולר.

טענתו העיקרית של רייפמן היתה שהוא זכאי להגנה מן הצדק מכיוון שהמדינה דיברה ב"שני קולות". זאת מכיוון שבהליך האזרחי שנוהל נגדו נטען שיש לו גישה למניות ולכן הוא נשלח לכלא, ואילו בהליך הפלילי הוא נשלח למאסר מכיוון שנטען כי השתמש במניות שאין לו גישה אליהן בתור ערובה.

השופטים קבעו בפסק הדין בית המשפט המחוזי צדק כשדחה את הטענה הזאת, מכיוון שבהליכים האזרחיים היה זה רייפמן שטען טענות שונות בנוגע להחזקת המניות על-ידו, ובעקבות גרסאותיו שלו הוא נדרש להמציאן.

  • אלי רייפמן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully