וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרתון בקבוצת פלד גבעוני לפרסום דו"חות הרבעון הראשון

גולן פרידנפלד

30.7.2002 / 12:19

פויכטונגר השקעות תדווח על הפסד של 97 מיליון שקל; החברה תהיה בסכנת אזהרת עסק חי; אי פרסום הדו"חות עד ה-1 באוגוסט יוסיף סעיף אישום לדירקטורים

היום או מחר צפויות מרבית החברות בקבוצת פלד גבעוני לפרסם את הדו"חות הכספיים שלהן לרבעון הרביעי, כך נודע ל-TheMarker. עוד נודע כי חברת פויכטונגר השקעות, שהיא אחת הנפגעות המרכזיות מפרשת פלד גבעוני, צפויה לדווח על הפסד של 97 מיליון שקל ברבעון הראשון שיעביר אותה לגירעון בהון העצמי של כ-35 מיליון שקל.

עוד יצוין בדו"חות הכספיים של החברה כי החברה טרם פרעה חוב של 520 אלף שקל כלפי אחד הבנקים שהעניקו לה אשראי. רואי החשבון של החברה מציינים בסקירתם כי לחברה הערת עסק חי, שמשמעותה היא חשש לגבי המשך קיומה של החברה כעסק פעיל.

עוד נודע כי אתמול ושלשום התקיימו דיונים מרתוניים בקרב הדירקטוריונים של החברות בקבוצת פלד גבעוני במטרה לאשר את הדו"חות הכספיים של הקבוצה. וזאת, משום שעל פי ייעוץ משפטי שקיבלו הדירקטורים, איחור של מעבר ל-60 יום בפרסום הדו"חות הכספיים עלול להיחשב כעבירה נמשכת, ולהביא לסעיף אישום נוסף נגדם. בישיבות אלה נכח נציג של רשות ניירות ערך, והן הוקלטו על ידו לצורך החקירה המתנהלת כיום כנגד הקבוצה.

חברת משב צפויה אף היא לפרסם את דו"חותיה הכספיים היום, ועל פי הערכות היא צפויה לרשום הפסד של 130 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, מה שצפוי להביא אותה לגירעון בהון העצמי של כ-80 מילין שקל.

דו"חותיהן של החברות בקבוצה לא פורסמו עד כה בשל מחלוקות שהיו לחברות עם רואה החשבון שלה, משרד קוסט פורר גבאי. בעקבות אי פירסום הדו"חות פתחה רשות ניירות ערך בחקירה, ממנה עולה כי הועברו לכאורה כ-40 מיליון שקל מחברות בקבוצה לחברת ק.ד.י שבשליטתו של טל יגרמן, יועצה הפיננסי של הקבוצה. יגרמן העביר, על פי החשדות, כספים אלו לחשבונו האישי ולחשבונם של ראשי הקבוצה האחרים רפי פלד, אריה גבעוני ודוד הבי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully