וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי מניות בפויכטונגר השקעות הגישו בקשה לפירוק החברה ומינוי מפרק זמני

גולן פרידנפלד

30.7.2002 / 13:02

טוענים כי מקופתה של פויכטונגר השקעות הוצאו שלא כדין כרבע מיליארד שקל תוך חודשים ספורים

בעלי המניות בחברת פויכטונגר השקעות הגישו היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפירוק החברה, מקבוצת פלד גבעוני, וביקשה למנות לחברה מפרק זמני. עורכי הדין המייצגים את בעלי המניות בחברה, גיא גיסין ויהושוע שטין, מציינים בבקשת הפירוק כי "מן הצדק והיושר שהחברה תפורק בין השאר היות והיא התנהלה תוך תרמית, הפרת אמונים של בעלי שליטה בחברה ונושאי משרה בה, ביצוע פעולות שלא כדין על ידה וקיפוח בעלי מניות מהציבור".

עד שבקשת הפירוק תידון, מבקשים עורכי הדין מבית המשפט לנפק צווים אירעיים בכדי להקפיא את המצב כמו שהוא, ובכדי לעצור את ההידרדרות במצבה. הם מבקשים מבית המשפט להורות לחברה כי היא מנועה מלהתקשר בכל עסקה מכל סוג שאינה במהלך העסקים הרגיל שלה, ולאסור עליה מלבצע כל דיספוזיציה בנכסיה.

עורכי הדין מבקשים כי במעמד שני הצדדים יורה השופט על מינויו של יורי נחושתן כמפרק זמני של החברה, וכי מינוי זה יהיה בתוקף עד לדיון בבקשה לפירוק. עוד מבקשים עורכי הדין מבית המשפט לפעול לאיתור רכוש החברה ואיתור חייבים, לתפוס את הרכוש ולנהלו. בנוסף, מבקשים עורכי הדין למצוא את ספריה של החברה וכל מסמך אחר הדרוש לבדיקה וחקירה של עסקי החברה, לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע, ובכלל זה, אנשי שוק ההון, רואי חשבון, חוקרים פרטיים, כלכלנים, עורכי דין, לפי שיקול דעתו של המפרק הזמני ובכפוף לאישור בית המשפט וכן לאפשר למפרק לבצע בדיקות וחקירות בקשר עם החברה ופעילותה עובר למועד הגשת בקשה זו.

עורכי הדין טוענים כי "במסגרת פעולות שביצעה החברה הוצאו מקופתה שלא כדין כרבע מיליארד שקל בתוך תקופה קצרה של מספר חודשים ספורים בלבד, בלא שניתנים כנגדם תמורה אמיתית ו/או בטחונות כלשהם. בתמצית מציינים עורכי הדין כי "ניתן לומר שמדובר בעסקות נטולות היגיון כלכלי, שלבעלי השליטה בחברה היה עניין אישי בהם, חלקו גלוי וחלקו כנראה סמוי".

עורכי הדין ממשיכים לתקוף את החברה באומרם כי "במסגרת עסקות אלה שועבדו כל נכסיה של החברה בתוך ימים ספורים ממועד ההשתלטות עליה על ידי קבוצת פלד-גבעוני, בהליך אישור חפוז ומזורז, מנוגד בעליל לדיני ניירות ערך, והחברה הפכה מחברה יציבה ובעלת נכסים, לחברה שכל נכסיה משועבדים להבטחת עסקות שמהן לא צמחה לה (להבדיל מבעלי השליטה בה או צדדים עלומים אחרים), שום תועלת. החברה מתנהלת בלי לעמוד בחובת הדיווחים המינימליים לציבור - על אף היותה חברה ציבורית, ובכך גרמה היא להשעיית המניות מהמסחר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully