וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק הסלולר בארץ עוד לא רווי

ערן גבאי

30.7.2002 / 13:19

דו"ח של פורסייט קובע שעד סוף 2006 הוא יגדל בכ-1.4 מיליון מנויים; מודל הצמיחה לא תומך בחיפזון בהשקעה בדור 3

שיעור ההכנסות מתקשורת נתונים סלולרית בישראל צפוי להיות נמוך בהשוואה לאירופה, וב-2006 צפוי שיעורו בהכנסות החברות בארץ להסתכם ב-16%, כמחצית מזה באירופה; כך מעריכים בדו"ח משותף חברת המחקר הבינלאומית היאנקי גרופ וחברת הייעוץ האסטרגטי פורסייט.

עיקר ההכנסות מתחום שירותי תקשורת נתונים צפוי להגיע מ-SMS ומאפליקציות מתקדמות יותר בתחום ה-Messaging. בישראל היוו ההכנסות משירותי תקשורת נתונים ב-2001 כ-2% מסך הכנסות הספקיות, כשבאירופה תרמו ההכנסות משירותי תקשורת נתונים כ-10% ב-2001.

להערכת גופי המחקר, השוק הסלולרי בישראל צפוי לגדול עד סוף שנת 2006 בכ-1.4 מיליון מנויים נוספים לכ-6.8 מיליון מנויים. למעשה, על פי הערכה זו שוק הסלולר הישראלי יגדל בממוצע שנתי בכ-310 אלף מנויים חדשים. ללא מנויים שאינם ישראלים, מצוין בדו"ח, שיעור החדירה הצפוי הוא כ-88%.

במחקר מצוין כי קיימת הזדמנות צמיחה במספר המנויים בטווח הבינוני וכי נתח השוק של סלקום מבחינת מספר מנויים צפוי לרדת בעיקר לטובת גידול בנתח השוק של פרטנר .

כלכלני פורסייט מציינים בדו"ח כי בשלב זה אין שירות דור 2.5 מסחרי בישראל והמאבק בין ספקיות השירות הוא תדמיתי בעיקרו. לגבי הדור השלישי, קובעים בפורסייט כי ההתפתחות הצפויה בשוק הישראלי לא תומכת בחיפזון בהשקעה ברשתות דור 3. השקת רשת דור 3 בישראל לא צפויה בשנתיים הקרובות ולפני 2005 לא ירשמו ספקיות השירות הכנסות משמעותיות משירותי דור 3, קובעים בפורסייט.

מהמחקר עולה עוד כי הלקוח מעריך את ספקיות השירות על בסיס פרמטרים הקשורים לעולם של שירותי הקול, קרי עלות דקת שיחה ואיכות הרשת. סלקום נתפסת כטובה במיוחד בתחום המחירים לצרכן (למרות שבפועל אין הבדל מחירים אמיתי בין הספקיות) ופרטנר נהנית ממיצוב גבוה בתחום איכות הרשת וקידמה טכנולוגית.

פורסייט מעריכה שתחום שירותי תקשורת הנתונים מהווה חלון הזדמנויות לפלאפון, שמימושו מבחינתה מהותי בעיקר לשם שימור בסיס הלקוחות הקיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully