וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריט: ההפסד ברבעון השני הסתכם ב-750 אלף דולר

שירלי יום-טוב

30.7.2002 / 16:08

לעומת רווח של כמיליון דולר ברבעון המקביל; ההכנסות לרבעון השני הסתכמו ב-5.3 מיליון דולר - כמעט זהות לרבעון הראשון

חברת ריט ממשיכה היום את מסורת הרבעון הראשון ומדווחת שוב על הפסד נקי בדו"חותיה לרבעון השני. החברה, שהצליחה לדווח בשנים 2000 ו-2001 במשך שמונה רבעונים רצופים על רווח נקי, עברה ברבעון הראשון של 2002 להפסדים והדו"חות שהציגה היום מצביעים על המשך המגמה השלילית.

בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות של 5.3 מיליון דולר - כמעט זהות לאלו של הרבעון הראשון אך נמוכות ב-55% מהכנסות הרבעון המקביל אז דיווחה על הכנסות של 11.7 מיליון דולר.

ההפסד הנקי ברבעון השני הסתכם ב-750 אלף דולר או 8 סנט למניה, הפסד הגבוה בכ-200 אלף דולר מהרבעון הקודם. ברבעון המקביל דיווחה החברה על רווח נקי של 960 אלף דולר או 10 סנט למניה.

תוצאות החברה למחצית הראשונה של השנה מצביעות על ירידה של 53% בהכנסות החברה בהשוואה למחצית המקבילה. בששת החודשים שחלפו הסתכמו ההכנסות ב-10.5 מיליון דולר בהשוואה ל-22.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ההפסד הנקי במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-1.3 מיליון דולר או 15 סנט למניה. זאת, בהשוואה לרווח נקי של 1.6 מיליון דולר או 18 סנט למניה בתקופה המקבילה.

ריט מפתחת ומייצרת פתרונות אינטגרטיוויים חכמים לניהול רשתות תקשורת המיועדים לשוק תקשורת הטלפוניה ולתקשורת נתונים (DATA). ליעם גלין, מנכ"ל החברה, אמר בתגובה לדו"חות כי "החברה הצליחה לדווח על שורה עליונה יציבה ביחס לרבעון הקודם עם מכירות גבוהות יחסית לשוק הדטה על פני שוק הטלקום. יחד עם זאת, המאמץ שהשקיעה החברה במכירות לתחום הדטה השפיעו לרעה על שולי הרווח הגולמי של החברה". ואכן, אלו עמדו ברבעון השני על 47% בהשוואה ל-57% ברבעון הראשון ו-51% ברבעון המקביל. הרווח הגולמי ברבעון השני הסתכם ב-2.5 מיליון דולר.

גלין הוסיף כי בהמשך למגמת הצמצום בהוצאות התפעוליות של החברה, אלו הציגו ירידה גם ברבעון השני של השנה. מדו"חות החברה עולה כי ההוצאות התפעוליות ברבעון השני הסתכמו ב-3.3 מיליון דולר - ירידה של 300 אלף דולר מהרבעון הקודם. יחד עם זאת, ההפסד התפעולי עמד על כ-800 אלף לעומת כ-600 אלף דולר ברבעון הקודם.

את הרבעון השני סיימה ריט עם 10.4 מיליון דולר בקופה (8.2 מיליון דולר במזומן והשאר בהשקעות קצרות וארוכות טווח). רמת מזומנים זו מצביעה על כך שהחברה שרפה במהלך הרבעון השני 1.1 מיליון דולר שכן בסיום הרבעון הראשון שכנו בקופה 11.5 מיליון דולר. נציין כי בניגוד למגמה המצביעה על שימוש במזומנים מקופת החברה במהלך הרבעון השני, במהלך הרבעון הראשון לא נרשמה כמעט תזוזה כלשהי ברמת המזומנים של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully