תנובה מעלה את מחיר הקוטג' ב-3.5%

מחיר קוטג' תנובה לצרכן יעלה מ-5.95 שקלים ל-6.12 שקלים. תנובה ביצעה העלאת מחירים כבר קודם לכן בכלל מוצרי החברה

אילנית חיות
14/02/2013

לראשונה מאז המחאה החברתית, תנובה מעלה את מחיר הקוטג' ב-3.5%. אחרי עליית המחיר בשיעור 3.5% במוצרי החלב המפוקחים, כעת הגיע גם תורו של קוטג' תנובה.
החברה הודיעה היום (ה') כי מחירו של קוטג' תנובה לצרכן יעלה מ-5.95 שקלים ל-6.12 שקלים.

נציין כי תנובה ביצעה העלאת מחירים כבר קודם לכן בכלל מוצרי החברה, אך החליטה להמתין עם עליית מחיר הקוטג' עד להחלטת האוצר בדבר שיעור עליית מחירי מוצרי החלב שבפיקוח, וכעת היא מיישרת קו עם עלייה זו.

"שטייניץ מגלגל את ייקור מוצרי החלב לשר האוצר הבא"

נזכיר כי בכירים בקרב יצרני מוצרי החלב תקפו אתמול (ד') את שר האוצר יובל שטייניץ על החלטתו לאשר את התייקרות מוצרי החלב ב-3.5% בלבד.

בכיר בשוק החלב אמר אתמול ל"גלובס" כי "החוק קובע שהמדינה תצטרך לפצות אותנו על העיכוב בעליית המחיר, כך שמדובר בהחלטה פופוליסטית ותו לא. שר האוצר לא רוצה להיתפס כמי שהעלה את המחירים ב-6.3%, ולכן הוא מגלגל את הייקור לשר האוצר הבא".

שלשום (ג') הודיע שטייניץ כי החליט לאשר עלייה של 3.5% בממוצע במחיר מוצרי החלב שבפיקוח, במקום ייקור של 6.3% שעליו המליצה ועדת המחירים, ובהסתמך על הנוסחה הקבועה בחוק. המלצה זו באה על רקע העלייה במחיר המטרה של החלב באוקטובר האחרון.

אותה נוסחה גם קובעת כי במקרה שבו הממשלה תעכב את אישור התייקרות המוצרים, ההתייקרות הבאה תהיה גבוהה יותר ותכלול ריבית שתפצה את יצרני מוצרי החלב (תנובה, שטראוס וטרה) על העיכוב בהתייקרות.

היום ישנו מספר מועט של מוצרי חלב בפיקוח, כולל חלב ניגר בשקית ובקרטון, אשל, גיל, שמנת, חמאה וגבינה צהובה מסוג עמק וגלבוע. לאחרונה העלו תנובה, שטראוס וטרה את מחירי מוצרי החלב שאינם בפיקוח. כאמור, תנובה נמנעה מהעלאת מחיר הקוטג' והחליטה כי תייקר את הקוטג' בהתאם להתייקרות מוצרי החלב שבפיקוח ולא קודם לכן.

נזכיר כי מבקר המדינה חשף כי הוצאת מוצרי החלב בפיקוח נעשתה בעקבות "דיל" שנרקם בין משרד האוצר למשרד החקלאות, ולפיו האוצר יתמוך בהצעת חוק החלב בתמורה להוצאת מוצרי חלב בפיקוח.

למרות הצהרתו של שטייניץ, שר האוצר אינו תומך בהכנסת מוצרים נוספים לפיקוח מחירים.

  • תנובה
  • קוטג'

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully