וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשל הגידול בשוק האג"ח: הבורסה בת"א שוקלת השקת אופציות על השחרים

ליאור כגן

30.7.2002 / 16:50

את ההצעה העלו פעילים בשוק ההון, שלהערכתם מכשיר מסוג זה יתרום לשכלול שוק הכספים; נפח המסחר היומי בשחרים גבוה בהרבה מנפח המסחר במניות

הבורסה בתל אביב מבצעת בדיקות ראשוניות לאפשרות של השקת אופציות על השחרים - איגרות חוב שקליות שמנפיקה הממשלה, כך נודע ל-TheMarker. את ההצעה העלו פעילים בשוק ההון, שלהערכתם מכשיר מסוג זה יתרום לשכלול שוק האג"ח.

בבורסה מעדיפים להנהיג "עושי שוק" לפני השקת מכשיר האופציות על השחרים, ובמקביל שוקלים גם אפשרויות נוספות להשקת נגזרים על איגרות חוב ועל ריביות. פעילים בשוק האג"ח מציינים כי מבחינת נפח המסחר לא אמורה להיות בעיה בהשקת אופציות על שחרים.

בחצי השנה האחרונה, במקביל לסערה הפיננסית בישראל ובשוקי העולם, גבר העניין בשוק האג"ח, ונפח המסחר בשוק (הכולל את כל סוגי איגרות החוב) עלה על מיליארד שקל ביום. לשם השוואה, נפח המסחר במניות עומד על כ-200 מיליון שקל בממוצע ליום. נפח המסחר באג"ח מסוג שחר מסתכם בכמה מאות מיליוני שקלים ביום.

להערכת סוחרים בשוק האג"ח, השקת חוזים על השחרים תשכלל את שוק הכספים ותפתור בעיות הקיימות כיום כגון ביצוע השאלות בשוק האג"ח. עם זאת, יש לזכור כי הבורסה השיקה בתקופה האחרונה מכשירים שונים שלא הצליחו להיקלט בשוק ההון. מדובר בנגזרים על מדד מניות הבנקים, על היורו ועל הריבית לשלושה חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully