וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חגיגה בקריה האקדמית אונו: כמה משתכר זליכה?

21.2.2013 / 9:48

נקרייה האקדמית אונו נחשבת למוסד פרטי יוקרתי ומשכורות הבכירים בה גבוהים בהתאם. פרופסור גבריאלה שלו השתכרה 153 אלף שקל לחודש. פרופסור ירון זליכה - 90 אלף לחודש

הקריה האקדמית אונו, בדומה למרכז הבינתחומי בהרצליה, נחשבת לאחד המוסדות האקדמיים היוקרתיים בארץ, ולו רק בגלל השמות המוכרים שמעטרים את סגל ההנהלה וההוראה שלה. אחד מהם הוא פרופסור (רו"ח), ירון זליכה, מי שהיה בעברו החשב הכללי במשרד האוצר. זליכה (42) משמש כדיקאן הפקולטה למינהל עסקים וראש החוג לחשבונאות בקריה, ומדוחותיה עולה כי בשנת 2011 עמד שכר הברוטו שלו (בגין תשעה חודשים) על 807 אלף שקל, ומכאן - 90 אלף שקל בחודש בממוצע.

שכר מכללה קריית אונו. גלובס
שכר מכללה קריית אונו/גלובס

מקבלת השכר הבכירה ביותר במוסד היא פרופסור גבריאלה שלו, משנה לראש הקריה ודיקאן הפקולטה למשפטים, שהייתה בעברה שגרירת ישראל באו"ם, ועד היום משמשת כעורכת ראשית של פסקי הדין של בית המשפט העליון. שכר הברוטו החודשי שלה עמד באותה שנה על 153 אלף שקל. דרך אגב, שלו חולקת את תרומתה לפקולטה למשפטים עם מרצה בכיר מוכר לא פחות ממנה: פרופסור זוהר גושן, בעברו יו"ר רשות ני"ע.

הקריה האקדמית אונו הוקמה לפני 17 שנה כשלוחה של אוניברסיטת מנצ'סטר באנגליה על ידי פרופ' שלו, פרופ' דוד הרטמן, פרופ' מרשל סרנת ז"ל, רנן הרטמן (המשמש כמנכ"ל) ושותפיהם. 8 שנים מאוחר יותר קיבלה הקריה הכרה מהמועצה להשכלה גבוהה בישראל והפכה באופן רשמי למוסד אקדמי עצמאי פרטי. מדו"חות הקריה עולה כי בתשעת החודשים הראשונים של 2011 (תקופת הדיווח של המוסד, ולא שנה מלאה) עמדו הכנסותיה משכר לימוד על 116.7 מיליון שקל, והתרומות שקיבלה עמדו על 1.2 מיליון שקל בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully