וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השער היציג של הדולר: 4.689 שקלים

ליאור כגן

31.7.2002 / 16:15

בחדרי העסקות מעריכים כי אישור התקציב בממשלה עשוי לגרום להמשך התחזקות השקל


הפיגוע באוניברסיטה העברית בירושלים מיתן את מגמת התחזקות השקל, ובעקבותיו עלה הדולר לרמה של 4.689 שקלים. רמה זו נמוכה ב-0.45% מהשער היציג שנקבע אתמול על 4.71 שקלים, אך גבוה מרמה של 4.66 שקלים בה נסחר הדולר טרם הפיגוע. לאחר קביעת היציג שוב התחזק השקל, והדולר נסחר סביב 4.682 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר כי עם היוודע דבר הפיגוע הופיעו קונים רבים לדולר, שהעריכו כי הפיגוע יגרור תגובה של צה"ל, ובכך הוא עשוי להביא להתחזקות הדולר בימים הקרובים.

בחדרי העסקות העריכו הבוקר כי אישור התקציב בממשלה עשוי לגרום להמשך התחזקות השקל. לדברי סוחרים, אישור התקציב מעיד כי הממשלה עושה מאמצים רבים על מנת לעמוד ביעד הגירעון של 3% שנקבע לשנה הבאה. "במידה שהשווקים אכן יאמינו לכוונות הממשלה, הריבית באיגרות החוב צפויה לרדת, דבר שישפיע לחיוב גם על המסחר בדולר", אומרים בחדרי העסקות.

לדברי סוחרים, המרות סוף החודש עשויות גם הן לתמוך בהמשך התחזקות השקל, אך הם מציינים כי ישנם פעילים המעוניינים לנצל את הירידה בדולר להגדלת החזקותיהם במט"ח. "ישנם כאלו שלא הצטרפו ל"סיבוב" הקודם, כשהדולר ירד ל-4.62 שקלים ועלה ל-4.74 שקלים, והם לא רוצים לפספס שוב", אומר אחד הסוחרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully