גם החודש: גולן טלקום מובילה בגיוס לקוחות

הוט מובייל רשמה בפברואר נתוני נטישה חמורים: 17,551 לקוחות עוזבים לעומת גיוס של 25,759 חדשים. פרטנר הצליחה לצמצם את שיעורי הנטישה שלה

  • גולן טלקום
גד פרץ

גולן טלקום מנצחת בפעם השלישית ברציפות במספר הגיוסים המתניידים החודשי בשוק הסלולר: מנתוני הגיוס לפברואר עולה שגולן טלקום רשמה את הגיוס נטו (גיוסים חדשים מינוס מנויים נוטשים) הגבוה ביותר בשוק - 9,880 מתניידים. מתחרתה המושבעת הוט מובייל רשמה גיוס נטו של 8,208 לקוחות חדשים, אך אצלה היקפי הנטישה חמורים בהרבה, והם עומדים על 17,551 לעומת גיוס של 25,759 חדשים (חלק מהנטישות מקורו במירס).

המשמעות החמורה של המספרים בהוט מובייל היא שהחברה אינה משכילה להשתלט על הנטישה העצומה, לשפר את השירות ולשמר לקוחות.

הנתונים של הוט כה חמורים אף שבפברואר סיפקה ללקוחותיה אינטרנט במהירות של 100 מגה כמעט בחינם באמצעות החברה הבת הוט נט (במסגרת מבצע 9.90 שקלים לשלושה חודשים ראשונים - אינטרנט בבית פלוס "אנלימיטד" בסלולר). גם גולן טלקום המשיכה לשווק את המבצע שלה: 49 שקל לחצי שנה, אך אצלה שיעורי הנטישה נמוכים בהרבה.

פיתוח ישראלי

הדגמה חינם: הפלטפוס מתיישר כבר מהצעד הראשון

לכתבה המלאה
(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

לפי הנתונים, פרטנר הצליחה בפברואר לצמצם את שיעורי הנטישה שלה בצורה משמעותית הודות ל-012 מובייל. האחרונה לא "נספרת" במערכת הניידות, אבל בפרטנר מאשרים שהיא האחראית לצמצום הנטישה ל-2,883 מנויים בלבד נטו, לעומת פלאפון, שאיבדה 11,260 מנויים, וסלקום, שאיבדה 10,865 מנויים. 012 מובייל מוכרת ב-44 שקל לחודש חבילה ללא הגבלה והיא ממלאת תפקיד חשוב באסטרטגיה השיווקית של פרטנר. עם זאת, צריך לזכור שפרטנר משלמת מחיר כבד עבור הגיוס הזול, שכן הדבר משפיע על ההכנסה הממוצעת שלה ללקוח. פרטנר מעדיפה לשמר לקוח ב-44 שקל לחודש לחצי שנה עבור הסיכוי שיחזור לשלם 100 שקל, מאשר לאבד אותו לחלוטין.

המספרים משקפים בעיה דווקא לפלאפון: אף שהייתה הראשונה מבין הוותיקות שהכריזה על מבצע שלושה חודשים חינם, היא מובילת הנטישות בפברואר. סלקום, שלא הכריזה על מבצע דומה, איבדה מספר דומה של מנויים וגייסה גם מספרים דומים לפרטנר ולפלאפון.

בפברואר המשכנו לראות גם את הצלחתה היחסית של חברת יופון, שגייסה נטו 4,241 מתניידים חדשים. יופון מוכרת היום במחירים נמוכים מאוד של 39 שקל לחודש לחברי המועדון יו, והאסטרטגיה הקבוצתית עובדת מבחינת גיוסי מנויים, השאלה האם האסטרטגיה עובדת גם ברווחיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully