פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   כך ירדו לטימיון 100 מיליון דולר

   כישלון בסקטור הגז: כמויות גז זניחות נמצאו בקידוח "אפרודיטה 2" של : שותפות הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" - כך עולה מדו"ח המשאבים הסופי שהתקבל מהמעריך החיצוני

   כישלון נוסף בסקטור הגז: שותפות הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" הודיעה הערב (חמישי) כי כמויות הגז שנמצאו בקידוח אפרודיטה 2 שנערך ברשיון "ישי" הן זניחות. כך עולה מדו"ח המשאבים הסופי שהתקבל מהמעריך החיצוני.

   קידוח "אפרודיטה 2" בוצע ברישיון "ישי" שבשליטת אנשי העסקים בני שטינמץ וטדי שגיא, השותפות "הזדמנות ישראלית" ו-AGR הנורווגית ששימשה גם כמפעיל בקידוח. הקידוח, שהסתיים לפני מספר חודשים, בוצע ע"י אסדת הקידוח Noble Homer Ferrington. העלות הכוללת של הקידוח עמדה על כ-100 מיליון דולר, כאשר חלקה של הזדמנות ישראלית עמד על כ-10 מיליון דולר.

   "צר לנו שאלו התוצאות, והיינו שמחים אם התוצאות היו שונות. יחד עם זאת, האסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים ולהיכנס כשותפה בעשרה אחוז בלבד הוכיחה את עצמה", לדברי אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית. "לשותפות ישנו פרוטפוליו של נכסים כאשר 30 מיליון הדולר הנמצאים בקופתה יאפשרו לה להמשיך ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם. אנו מאמינים כי אסטרטגיה זו של פיזור סיכונים היא האסטרטגיה הנכונה בתחום והיא זו שתסייע לשותפות לצלוח בחיוב את הסטטיסטיקה של ענף הקידוחים", הוא הוסיף.