נתניהו אישר: נמל פרטי יתחרה בנמלי אשדוד וחיפה

מסלול התנגשות עם ההסתדרות? ראש הממשלה אישר את תכנית שר התחבורה ישראל כץ להקמת נמל העתיד - שיופעל באמצעות חברה פרטית שתחזיק בזיכיון למשך 30 שנה

עמירם ברקת
24/04/2013

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את התכנית להפרטת נמל העתיד שיוקם בחיפה או אשדוד.

התכנית הוצגה לנתניהו אתמול על-ידי שר התחבורה ישראל כץ. במסגרת התכנית יפורסם בקרוב מכרז בינלאומי להפעלת נמל העתיד באמצעות חברה פרטית המתמחה בהפעלת נמלים גדולים. מכרז התפעול מצטרף למכרז ההקמה של נמל העתיד נמצא כיום בשלב המיון המוקדם. המפעיל של נמל העתיד יחזיק בזיכיון להפעלת הנמל לתקופה של 30 שנה.

מדובר במהלך דרמטי שצפוי להיתקל בהתנגדות קשה מצד ועדי העובדים בחברות נמלי אשדוד וחיפה. בממשלה נערכים לאפשרות השבתה ממושכת של הנמלים. במקביל תפתח הממשלה בימים הקרובים ערוץ הידברות עם ההסתדרות. שר התחבורה ישראל כץ ומזכ"ל ההסתדרות עופר עיני כדי לדון בפרטי התכנית.

על-פי מידע שהגיע ל"גלובס" בכוונת הממשלה להבטיח לעיני כי עובדי הנמל העתידי יוכלו להתאגד ויהיו מוגנים בהסכם קיבוצי שיבטיח להם זכויות דומות לאלו של עובדי הנמלים הקיימים.

שרי האוצר והתחבורה צפויים להכריע בקרוב בשאלה האם הנמל יוקם בחיפה או באשדוד - בין הערים כבר מתנהל מאבק סוער בניסיון לזכות בנמל. בפני המדינה עומדת גם האפשרות להחליט על הקמת שני נמלים בשתי הערים בו-זמנית אולם ספק אם יש למדינה יכול לממן את שני הפרויקטים במקביל. ההשקעה התקציבית בכל נמל מוערכת ב-4 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully