הרופאים הכריזו על סכסוך עבודה

האם הרופאים בדרך לשבות בעוד שבועיים? על רקע הגזירות הצפויות בחוק ההסדרים הכריזה ההסתדרות הרפואית על סכסוך עבודה. יו"ר ההסתדרות הרפואית: "לא נאפשר פגיעה בהסכם"

שי ניב
30/04/2013

ההסתדרות הרפואית הכריזה הבוקר (ג') על סכסוך עבודה של הרופאים במגזר הציבורי, על רקע הגזירות נגדם בחוק ההסדרים. זאת, לאחר שפנייה שנעשתה לממונה על השכר כבר ביום חמישי האחרון בנושאים אלו לא נענתה.

"אנו רגע לפני מאבק בגזירות הכלכליות הצפויות בחוק ההסדרים שעלולות לפגוע ברופאים ולסכן את בריאות הציבור", מסר ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר הר"י. "לא נאפשר פגיעה בהסכם הרופאים. אנו דורשים שלא יעשו צעדים חד צדדים על ידי המעסיקים ומצפים שהממונה על השכר כמי שחובתו לשמור על יחסי העבודה ועל ההסכמים הקיבוציים ימנע כל פגיעה בתנאי עבודת הרופאים, ימנע מנקיטת צעדים חד צדדיים כלשהם ויפעל במהירות לפתרון הסוגיות העומדות על הפרק".

אידלמן הוסיף כי "חוק ההסדרים במתכונתו הנוכחית פוגע בבריאות האזרחים ובמערכת הבריאות כולה. לא נוכל לשתוק ביודענו שבסוף הדרך ייפגעו האדם החולה, והאדם העובד. לבריאות אזרחי ישראל אי אפשר להתייחס כאל 'עמודי אקסל' שאיתם קל לשחק במשרדים בחלונות הגבוהים. כל חסכון בבריאות יעלה ביוקר ואנשים ישלמו בבריאות ולא במספרים. לא נשב מנגד עת מדינת ישראל פועלת בנחישות לפגוע במערכת הבריאות. כל פגיעה בהישגי ההסכם תהווה פגיעה ברפואה הציבורית".

  • רופאים
  • חוק ההסדרים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully