עזריאלי רכשה את בית ידיעות אחרונות

קבוצת עזריאלי מרחיבה את שליטתה בציר מנחם בגין בתל אביב, זאת לאחר שרכשה את המגרש עליו בנוי בית ידיעות אחרונות, בצמוד למרכז עזריאלי. שווי העיסקה: 374 מיליון שקל

שלומית צור

משפחת מוזס נפרדת מבית ידיעות אחרונות המיתולוגי בתל אביב: קבוצת עזריאלי (10160 -0.39%) הודיעה היום כי היא מרחיבה את שליטת בציר מנחם בגין בתל אביב, זאת לאחר שרכשה את המגרש עליו בנוי בית ידיעות אחרונות, בצמוד למרכז עזריאלי, בציר בגין פינת רחוב מוזס, ב-374 מיליון שקל.

מדובר במגרש בן שמונה דונם, עליו בנוי כיום בית ידיעות אחרונות המיועד להריסה. המגרש כולל זכויות בנייה למגדל בן 60 קומות שיכלול 85 אלף מ"ר שטחים עיקריים ושטחי שירות עיליים. על המגרש, תכנן בעצמו דוד עזריאלי מגדל שייבנה בצורה אליפטית, ויתנשא לגובה של 255 מטרים.

זכויות הבנייה מיועדות במגדל כוללות משרדים ומגורים באופן שווה, וקניון בשטח 10,000 מ"ר שיהווה למעשה הרחבה של קניון עזריאלי הקיים היום, והמשך ישיר למרכז עזריאלי. בנוסף, כוללות הזכויות 1,000 חניות בחמישה מרתפי חניה.

על פי ההסכם שנחתם היום, במועד החתימה שילמה קבוצת עזריאלי סך של 90 מיליון שקלים, ויתרת התשלום (284 מיליון שקלים) במועד המסירה. המוכרת, קבוצת ידיעות אחרונות צפויה להעתיק את מעונה למגדל משרדים שהיא מקימה בימים אלה במערב ראשון לציון.

"הרחבת הקניון והקמת המגדל על קרקע בית ידיעות אחרונות משלים את המלאכה שהתחלנו בשנת 1995 עם הקמתו של מרכז עזריאלי, וצפוי לשנות שוב את קו הרקיע של תל אביב בצורתו ההנדסית והייחודית" מסר עזריאלי. "למגדל המשולש, העגול והמרובע יצטרף המגדל האליפטי אשר ייבנה על קרקע זו. קבוצת עזריאלי תמשיך לפתח, ליזום ולבנות במדינת ישראל הן במרכז והן בפריפריה".

עזריאלי הוסיף כי "רכישת הקרקע הצמודה למרכז עזריאלי, מהווה המשך לחזונה העסקי של קבוצת עזריאלי, אשר יחזק וירחיב את פעילותה בישראל. הקמת המגדל החדש והרחבת הקניון, כתוספת ישירה למרכז עזריאלי ישלים מבחינה עסקית וארכיטקטונית את פרויקט הדגל של קבוצת עזריאלי, פרויקט אשר הציב את הקבוצה בחזית העשייה בתחום ייזום הנדל"ן, ותרם תרומה משמעותית למשק ולכלכלה הישראלית ולעיר תל אביב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully