הפסד של 32 מיליון דולר לאל-על ברבעון הראשון

נתח השוק של אל על ירד מ-36.6% ל-34.7%. אליעזר שקדי: "אנו ממשיכים לפעול כדי להתאים את מצב החברה לנסיבות העסקיות ולהתמודדות מול התחרות המחריפה בשוק"

  • אל על
קובי ישעיהו

חברת התעופה אל על דיווחה הבוקר על תוצאותיה ברבעון הראשון של 2013. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-431 מיליון דולר לעומת 429.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עלייה של כ-0.2%, בהכנסות נטו מטיסות נוסעים נרשם גידול של כ-2% בעוד שההכנסות ממטען ירדו בכ-11.5%.

הוצאות ההפעלה ברבעון הסתכמו בכ-393 מיליון דולר, לעומת 388.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-1%. הוצאות החברה עבור דלק סילוני גדלו בכ-7.1 מיליון דולר ביחס לרבעון המקביל אשתקד, שיעור גידול של כ-4.8%. ההוצאה על הדלק היוותה ברבעון המדווח כ-39.3% מסך הוצאות ההפעלה ביחס ל-37.7% ברבעון הראשון של שנת 2012.

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-37.9 מיליון דולר (שיעור של כ- 8.8% מהמחזור), לעומת 40.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד (כ-9.4% מהמחזור).

הוצאות השכר ברבעון גדלו ביחס לתקופה המקבילה אשתקד בכ-3.7 מיליון דולר. עיקר הגידול נובע מתיסוף שחל בשער הממוצע של השקל כלפי הדולר ביחס לרבעון המקביל אשתקד ומגידול בעקבות זחילת השכר. מצבת עובדי החברה, אגב, הצטמקה מ-5,838 עובדים בסוף הרבעון המקביל אשתקד ל-5,768 בסוף הרבעון הראשון השנה.

ההפסד התפעולי של אל על (67) הסתכם ברבעון ב-36.3 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 23.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה דיווחה החברה כי ההפסד הנקי ברבעון הסתכם בכ-32.5 מיליון דולר בהשוואה להפסד של 23.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2012.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הסתכם ב-80.5 מיליון דולר לעומת תזרים מזומנים בסך של 65 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

שקדי: מיישמים תכנית לצמצום הוצאות והקטנת מצבת העובדים

אליעזר שקדי , מנכ"ל אל על, ציין כי "תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2013 הושפעו מהמשך השפעת מבצע עמוד ענן שהשפיע על התוצאות גם ברבעון זה והתחרות בענף התעופה. החברה עוסקת ברציפות בהתאמת עצמה למצב, צמצמה פעילות והמשיכה בצעדי ההתייעלות. ברבעון הראשון של שנת 2013 הקטינה החברה את נפח הפעילות שלה ביחס לרבעון המקביל אשתקד. התפעול של מטוסי החברה הביא לשיעור תפוסה של כ-81.7%.

"אנו ממשיכים לפעול בתכליתיות כדי להתאים את מצב החברה לנסיבות העסקיות ולהתמודדות מול התחרות המחריפה בשוק והשינויים המאתגרים בענף התעופה העולמי והמקומי. במסגרת זו אנו מיישמים תכנית לצמצום הוצאות והקטנת מצבת העובדים".

עוד אמר שקדי: "החברה חתמה על הסכם עם קרן פימי לפיה היא עשויה להשקיע בחברת אל על עד לסך של 75 מיליון דולר. מחויבותה של פימי לבצע את העסקה מותנית במספר תנאים, ביניהם, אישור האסיפה הכללית של החברה, קבלת אישורים רגולטוריים וחתימה של החברה על הסכם קיבוצי חדש, בתנאים שיהיו לשביעות רצונה של פימי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully