מזרחי טפחות: רווח של 280 מיליון שקל ברבעון

אלי יונס: "המשך ההתמתנות בפעילות הכלכלית והשלכותיה על המשק בכלל ועל הסקטור העסקי בפרט הביאו לקיטון בביקוש לאשראי לעסקים"

  • בנק מזרחי
קובי ישעיהו

בנק מזרחי טפחות (3749) הציג הבוקר (ג') את תוצאותיו לרבעון הראשון של 2013. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-280 מיליון שקל לעומת 251 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 11.6% .

התשואה על ההון העצמי עמדה על 13.1% .

הכנסות המימון מפעילות שוטפת הסתכמו בכ-804 מיליון שקל לעומת 732 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 9.8%.

בהוצאות התפעוליות והאחרות נרשם גידול של 3.3% ברבעון, לעומת הרבעון המקביל ב-2012 - מתחת ליעד המכסימום שנקבע בתוכנית האסטרטגית של הבנק.

מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס ציין כי "תוצאות הרבעון הראשון של השנה, ובראשן רווח נקי של 280 מיליון שקל ותשואה להון של 13.1%, הן המשך ישיר לתוצאות המצוינות אליהן הגענו בשנת 2012, ומצביעות על המשך הצמיחה במגוון תחומי הפעילות ושליטה הדוקה בכל סעיפי ההוצאות. הצלחתו של מזרחי-טפחות לשמור על רמת הרווחיות הגבוהה במערכת הבנקאית ראויה לציון מיוחד שכן, בה-בעת, הגדיל הבנק את בסיס ההון שלו בכ-15% ורשם עלייה ביחס הון רובד 1 לרמה של 8.71%. מגמה זו תימשך גם ברבעונים הבאים והבנק צפוי להגיע ליחס הון רובד 1 של 9%, עוד לפני המועד שנקבע על ידי בנק ישראל".

ההתרחבות בפעילות מתבטאת, בין השאר, בגידול של קרוב ל-10% בהכנסות המימון מפעילות שוטפת: 804 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013 לעומת 732 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד וכן מתמונת ההתפתחות בסעיפי המאזן העיקריים. כך למשל, הגיע האשראי לציבור בסוף הרבעון הראשון לכ-130.5 מיליארד שקל - עלייה מרשימה של 8.5% בהשוואה לתקופה המקבילה. פיקדונות הציבור בסוף מארס הסתכמו בכ-130.4 מיליארד שקל - זינוק של 9.1% לעומת הרבעון הראשון של 2012. המשך ההתמתנות בפעילות הכלכלית והשלכותיה על המשק בכלל ועל הסקטור העסקי בפרט הביאו לקיטון בביקוש לאשראי לעסקים. כנגד מגמה זו, המשיך הבנק גם ברבעון הראשון של השנה להעמיק, וביתר שאת, את פעילותו מול משקי הבית ומגזר העסקים הקטנים, המתאפיינים בפיזור רב יותר ובסיכון נמוך יחסית. הרחבת הפעילות באה לביטוי הן בהגדלת האשראי שהבנק מעמיד לשתי האוכלוסיות והן בצמיחה בהיקף הפיקדונות שהן מפקידות בבנק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully