תעריפי המים יוזלו ב-5% עד סוף 2015

לפיד: "הוזלת מחירי המים לציבור הצרכנים ב-5% וצמצום המערך הבירוקרטי המסורבל של תאגידי המים הינם צעדים משמעותיים בטיפול ביוקר המחיה ובהגברת יעילות משק המים"

גלובס
28/05/2013

משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי הגיעו להסכם על יישום רפורמה מקיפה במשק תאגידי המים והביוב. ההסכם יוביל להתייעלות בעבודת תאגידי המים ויביא לצמצום הוצאותיהם. כתוצאה מההסכם, יופחת תעריף המים לצרכנים כבר ב-2014. מלוא ההפחתה בשיעור של כ- 5% תושלם עד סוף שנת 2015.

"הוזלת מחירי המים לציבור הצרכנים ב-5% וצמצום המערך הבירוקרטי המסורבל של תאגידי המים הינם צעדים משמעותיים בטיפול ביוקר המחיה ובהגברת יעילות משק המים", מסר שר האוצר יאיר לפיד.

על פי מתווה ההסכם, החל משנת 2014 יוכרו כל תאגידי המים הקיימים כתאגידים אזוריים לצורך חישוב עלויות התפעול, כך שסך התשלומים עבור פעילותם יהיה נמוך משמעותית מהמצב כיום. המתווה החדש יאפשר לתאגידי המים לבחור אחת מבין 3 חלופות: מיזוג מלא בין תאגידים קיימים כך שכל הנכסים יאוחדו לתאגיד אחד, תאגוד אזורי במתווה שיאפשר שיתוף בין תאגידים בנושאי תפעול והנהלה, או השארת התאגידים הקיימים במתכונתם הנוכחית.

מדי שנה תיבחן מידת עמידתם של התאגידים בפרמטרים שגובשו, באופן שיבטיח התנהלות יעילה, תוך אספקת שירותים נאותה לציבור ושמירה על חיסכון ביעילות התפעול.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הוסיף: "הבטחנו לציבור שנוזיל את מחיר המים והוכחנו שזה אפשרי. מרכז השלטון המקומי שם את האזרח במרכז ורושם הישג נוסף שיקל על אזרחי המדינה את יוקר המחיה. שתוף הפעולה עם האוצר וההסדר החדש יביא להתייעלות של תאגידי המים ולהוזלה בתעריפי המים לאזרחים כבר בשנה הבאה, כשאני מתחייב בפני הציבור, כי לא ארפה, ואמשיך לפעול להוזלה נוספת במחירי המים".

  • מחירי המים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully