אפריקה עברה להפסד של 41 מיליון שקל ברבעון הראשון

ברבעון הראשון של 2012 הרוויחה החברה 33 מיליון שקל. רשמה שערוכים בסך 66 מיליון שקל.יתרת הנדל"ן להשקעה בהקמה עמדה בסוף הרבעון על 2.9 מיליארד שקל

  • אפריקה ישראל
הלל קורן

אפריקה (880 -1.51%) בניהולו של אברהם (נובו) נובוגרוצקי מסכמת היום (ד') את הרבעון הראשון של השנה עם מעבר להפסד של 73 מיליון שקל לעומת רווח של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. את 2012, נזכיר, סיימה הקבוצה עם הפסד מיליארד שקל.

הרווח מהשכרת והפעלת נכסים רשם עלייה קלה ל-128 מיליון שקל, בעוד הרווח מתעשייה רשם ירידה מ-41 מיליון שקל ל-35 מיליון שקל.

הקבוצה מציינת כי ברבעון החולף היא רשמה שערוכים (נטו) בסך 66 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מעלייה בשווי הוגן של נדל"ן להשקעה.

כמו כן, יתרת הנדל"ן להשקעה בהקמה עמדה בסוף הרבעון על 2.9 מיליארד שקל, בדומה לסוף 2012. יתרת הנדל"ן להשקעה עמדה בסוף מארס 2013 על 11 מיליארד שקל, עלייה לעומת 9.9 מיליארד שקל בסוף 2012, בעיקר הודות לאיחוד לראשונה של פרויקט "אוזרקובסקיה 3" לאחר רכישת השליטה בפרויקט.

נציין כי החברה השלימה לאחרונה בהצלחה הנפקת מניות לציבור בדרך של זכויות וגייסה סך כולל של 217 מיליון שקל, מתוכם 104 מיליון שקל התקבלו מבעל השליטה לב לבייב.

נובוגרוצקי ציין עם פרסום הדוחות כי "אפריקה ישראל ממשיכה ביישום האסטרטגיה העסקית השמה דגש על פיתוח פרויקטים נבחרים לצד המשך טיפוח פעילויות מצליחות. אנו מאמינים שמהלכים אלה יניבו את פירות ההשקעה בשנים הקרובות ויהוו את מנועי הצמיחה ותזרים המזומנים העתידי של הקבוצה בכלל ושל אפריקה ישראל בפרט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully