כבל: "אלה שהחליטו על ייצוא הגז הביאו את הגרעון"

חבר הכנסת מהעבודה פרסם סטטוס בפייסבוק ובו הוא מבקר את כוונת הממשלה לאשר את ייצוא הגז. "בחוסר אחריות מתכוונת הממשלה לאשר בישיבתה ייצוא מופקר של כמויות עצומות של גז"

שירות גלובס
22/06/2013

חבר הכנסת איתן כבל ממפלגת העבודה פרסם הבוקר (שבת) סטטוס בפייסבוק ובו הוא יוצא נגד כוונת הממשלה לאשר מחר בישיבתה השבועית את ההצעה לייצא 40% מהגז, וטען כי מדובר בהחלטה שתאשפר ייצוא מופקר של הגז מבלי לקחת בחשבון את טובת האזרחים בעניין.

"התראה: אם תעברו מחר ליד משרד ראש הממשלה ותריחו ריח חשוד, אל לכם להיבהל. מדובר בריח של תבשיל שמתבשל שם כבר לא מעט זמן מאחורי גבנו", פתח כבל את דבריו בפייסבוק. "למי שלא עקב, מחר מתכוונת למכור הממשלה את עתיד הגז הטבעי ששייך לכולנו. בחוסר אחריות מתכוונת הממשלה לאשר בישיבתה ייצוא מופקר של כמויות עצומות של גז מבלי לבחון את צרכי המשק הישראלי לטווח הקרוב והרחוק".

כבל טען כי בשנים האחרונות מתגלות החלטות של הממשלה, שבדיעבד, לא פעלו לטובת הציבור, וטען כי אותם אנשים שהמליצו על ייצוא הגז הם אותם אנשים שגרמו לגירעון בתקציב המדינה. "ביותר מדי מקרים בשנים האחרונות גילינו רק בדיעבד על צעדים של ממשלת ישראל שטובת הציבור לא הייתה בראש סדר העדיפויות שלהם", כתב כבל. "ביותר מדי מקרים היו 'מומחים' שהסבירו לנו כמה אנחנו לא מבינים וכמה המדינה הולכת להרוויח ממכירת משאביה. אלה אותם המומחים שהביאו אותנו לגירעון של 40 מיליארד שקלים. עכשיו הם מנסים לפתות אותנו עם סיפורים על רווחים למדינה מייצוא מופקר של גז".

כבל טען כי הצליח לאסוף 40 חתימות של חברי כנסת על מנת שיתקיים דיון בנושא ייצוא הגז בכנסת. חבר הכנסת אמר שהוא מתכוון להעלות הצעה משלו בנוגע לייצוא הגז שתבטיח בראש ובראשונה את צרכיה של מדינת ישראל ל-35 השנים הקרובות. כבל כתב כי "אני לא מתכוון לוותר ולהעלות את ההצעה הזאת פעם אחר פעם עד שיתקיים בה דיון רציני, עד שראש הממשלה יסביר לכולנו באיזו זכות הוא מפקיר את עתידנו".

נזכיר כי ביום רביעי הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על החלטתו בסוגיית ייצוא הגז. במסיבת עיתונאים שקיים נתניהו יחד עם שר האוצר יאיר לפיד, הודיע ראש הממשלה כי החליט על ייצוא של 40% מתפוקת הגז, והשארת 60% למילוי צרכיה האנרגטיים של מדינת ישראל. נתניהו טען כי ההחלטה הזאת תבטיח את צרכיה האנרגטיים של המדינה ל-25 השנים הקרובות. הממשלה צפויה לאשר מחר, בישיבתה השבועית, את החחלטה.

  • איתן כבל
  • גז טבעי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully