עודד שריג לוקח מניות כלל ביטוח מנוחי דנקנר

המפקח על הביטוח נוקט בצעד נדיר בחומרתו - על רקע המשבר בקונצרן אי.די.בי של דנקנר. דנקנר חייב למכור לפחות 27.5% ממניות כלל ביטוח עד מחר

רון שטיין
21/08/2013

המפקח על הביטוח עודד שריג נוקט בצעד נדיר בחומרתו ולוקח את מניות כלל ביטוח מידיו של נוחי דנקנר. שריג מינה את משה טרי לנאמן לחברת הביטוח, באופן מיידי - על רקע המשבר בקונצרן אי.די.בי. טרי ייצג את כלל ביטוח בעצמו, או באמצעות באי כוחו בישיבות מועצת המנהלים של החברה.

ביום ראשון השבוע רוב של מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות הצביעו על מתווה של לקיחת השליטה בחברה מידי דנקנר וחלוקת המניות לבעלי החוב. שופט ביהמ"ש המחוזי איתן אורנשטיין הציב לדנקנר ולמשקיע שגייס אלכסנדר גרנובסקי, תנאי מאתגר של הפקדת חצי מיליארד שקל לחשבון נאמנות ולקופת ביהמ"ש בתוך שבוע בלבד. זאת, כתנאי למתן פרק זמן נוסף לשניים לגבש הסדר חוב באי.די.בי.

טרי, יו"ר רשות ני"ע לשעבר, היה המועמד של יובל שטייניץ לתפקיד מנהל רשות המסים במקומו של יהודה נסרדישי.

בשבוע שעבר קבוצת CP התאילנדית נסוגה מהעסקה לרכישת השליטה בכלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, ולדנקנר יש דד ליין שבית המשפט נתן לו למכור לפחות 27.5% ממניות כלל ביטוח עד מחר, 22 באוגוסט. במקביל, אי.די.בי עדיין במגעים למכירת 30% ממניות כלל ביטוח עם Li Haifeng - בעל הון סיני מהונג קונג, שותפם של התאילנדים בקבוצת הרכישה.

אתמול פורסם ב"גלובס", כי אם דנקנר אכן יעביר את הכסף, דבר שכרגע מוטל בספק, תינתן לו ארכה לשם קידום הסדר חוב באי.די.בי שיותיר אותו בעל מניות בקונצרן (לצד גרנובסקי). בשוק העריכו כי אם דנקנר לא יצליח להציג את הסכום הדרוש, הוא עשוי להפעיל "תוכנית חרום" שיכולה לכלול למשל את העברת מניותיו באי.די.בי לנאמנות בביהמ"ש, בתמורה למתן ארכה של חודשיים-שלושה. אם גם בתום תקופה זו הוא לא יצליח במאמציו, יועברו מניותיו לידי מחזיקי האג"ח. יחד עם זאת, בסביבת אי.די.בי דחו מכל וכל את האפשרות כי דנקנר אכן יעשה זאת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully