רשות השידור: תיק הוצל"פ נפתח נגד קרן נויבך

עיתונאית קול ישראל הבכירה נחשבת אמנם עובדת רשות השידור, אך בכל זאת נפתח נגדה תיק הוצאה לפועל על חוב של 3,500 שקל לאחר שלא שילמה את האגרה מ-2008

לי-אור אברבך

מערך הגבייה התוקפני של רשות השידור אינו חס גם על עובדיו: תיק הוצאה לפועל נפתח נגד עיתונאית קול ישראל הבכירה קרן נויבך על אי תשלום אגרה, לכאורה. ל"גלובס" נודע כי בשבועות האחרונים הודיע משרד עו"ד, שנשכר על ידי רשות השידור לצורך גבייה מחייבים, לנויבך כי נפתח נגדה תיק הוצאה לפועל בגין חשבון של 3,500 שקל. החוב כולל את האגרה משנת 2008, אשר לכאורה לא שולמה, ריבית ושכר טרחה של משרד עורכי הדין.

על פי גורמים ברשות השידור, זו הייתה ההתראה הראשונה שנויבך - כמו במקרים רבים שנודעו סביב הנושא - קיבלה בגין החוב המדובר. ואולם, אנשי הגבייה ברשות השידור מתעקשים שנשלחה אל נויבך שורה של התראות, עוד בטרם הועבר הנושא לטיפול של משרד עורכי דין.

האירוניה הופכת להיות כפולה לאור העובדה שעובדי רשות השידור מקבלים החזר על תשלומי האגרה שלהם. אולם לפני קבלת ההחזר, עליהם לשלם אותם. השנה מלאו 20 שנה לעבודתה של נויבך ברשות השידור. שם היא נחשבת לאחת מהשדרניות הבכירות, ועל עבודתה העיתונאית זכתה בפרסים. היא מגישה מדי בוקר ברשת ב' את התוכנית "סדר יום", כחלק מרצועת הבוקר הפופולארית של התחנה. בשנה שעברה, עמדה במרכז סערה לאור כוונת הנהלת הרשות "לאזן" את תכניתה עם מגישים שותפים. בלחץ ציבורי הרעיון בוטל והתוכנית חזרה להיות מובלת על ידה.

שיטת גביית האגרה על ידי עורכי הדין נחשבת לאלימה במיוחד והוקעה גם על ידי בכירים ברשות השידור כמו היו"ר אמיר גילת עצמו שפועל לצמצם את פעילותם. העברת הטיפול אל משרדי הגבייה, נעשה באופן אוטומטי ועיוור, באמצעות מחשבים ומבלי להביט אל תוך כל מקרה ומקרה של אי תשלום. 1,761 תלונות בענייני אגרה הגיעו לנציב קבילות הציבור ברשות השידור בשנת 2012, מהן 52% נמצאו מוצדקות.

הנציב, דדי מרקוביץ כתב בדוח שהגיש בחודש שעבר, כי "אזרחים מותשים, מתוסכלים ומרוטי עצבים פנו למשרד נציב הקבילות, בעיקר מחוסר אונים. ימים ולעתים אף שבועות ארוכים אין קול ואין עונה במוקדי הגבייה. אזרחים מוצאים את עצמם בסיפור קפקאי, מנסים להסדיר חוב או סטטוס, וכשזה נבצר מהם בשל חוסר מענה, מופעלים עליהם לחצי קבלני הגבייה הפרטיים, שמאיימים בצווי עיקול, בקנסות ובתשלומי שכר-הטרחה הנתפסים כמופקעים".

נויבך סירבה להגיב לדברים. מרשות השידור נמסר, כי "רשות השידור אינה מגיבה על ענייני עובדיה באמצעות התקשורת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully