כמה קפה מכר קופיקס בשבוע הראשון לקיומו?

מההכנסות שרשם בשבוע הראשון להפעלת "קופיקס" דרך האיומים שקיבל ועד הסניפים החדשים שיפתחו בשבועיים הקרובים. אבי כץ, הבעלים של המיזם שכבש את המדינה מדבר

גלובס
08/10/2013
גלובס

אבי כץ, מי שעומד מאחורי רשת קפה קופיקס שמבטיחה ובינתיים גם מקיימת קפה ב-5 שקלים לכוס, התארח בתוכנית "ברקוד" של גלובס TV.

-אז עבר שבוע, הרבה מאוד אנשים כבר שתו קפה ב-5 שקלים, אתה מתחרט?

"מתחרט?"

- על המחיר הנמוך, יכולת להרוויח כנראה המון כסף?

"הרווחתי כמה וכמה, בשום דבר אני לא מתחרט וקרו הרבה דברים השבוע. הראשון רק אם יתקיים - יתקיים בי פרומיל מהברכות שקיבלתי מהאנשים שעמדו בתור וקיבלו קפה וסנדוויץ' או קפה ועוגה ב-5 שקלים".

- נו, ואיך אתה מסכם את השבוע הזה מבחינת הכנסות, מבחינת הוצאות?

"ראי, כמה עולה חנות, כל החכמים עם החשבונות, אני לא צריך, יש אנשים שצריכים לנחש. לי היו 7 רשתות, 252 חנויות בו זמנית, 50 מתוכם מעל 500 מטר, לעשות חשבון של חנות אנו יודע, כמה עולה עוד לפני שפתחנו אנחנו גם ידענו, עבדנו איזה חצי שנה וסיננו את זה במסננת הכי דקה שאפשר לסנן. מה שלא ידענו כמה אפשר למכור בנקודה, זו הייתה התעלומה".

- ומה פתרון החידה?

"לפני המספרים, אני אתן לך את הסוף שלא תהיי במתח: זה פי שניים מהמצב הכי אופטימי שחשבתי".

- תתרגם לנו?

"אני אתרגם לך. אלף פריטים, אלף כוסות קפה ועוגה, אלף זה נראה המון, אמרתי לעצמי אלף זה בסדר, זה מחזיק את החנות, אם זה מה שיהיה אני אשאיר 3 חנויות שינהלו אותם, שיתפרנסו אנשים, אם זה יהיה 1,500 כבר יש פה עסק, נפתח כמה עשרות. אם יהיה 2,000 זה משנה מדינה. יש לנו כפול מ-2,000".

- זהו, זאת השאלה, האם אתה לא חושש שאחרי ההתלהבות של השבוע הזה, אנשים יירגעו?

"לא רק שזה לא, כי ברגע שנגמר התור, אלא שעברו במקום נעמדים בתור, כי מה יפה בחנות הזאת, כי אם קנית מוצר בחנות צעצועים היום בערב, פעם הבאה אני אפגוש אותך ביום ההולדת הבא של הבן שלך. שתית אצלי קפה אצלי ב-11 בלילה - ב-7 בבוקר את עוד פעם אם אתה עוברת שם".

- זאת אומרת הרבה מהלקוחות הם כבר לקוחות חוזרים?

"מה זה הרבה, כולם יהיו. זה בלי סוף, זו חנות שלא תעמוד רגע ריקה, את נותנת קפה ב-5 שקלים וזה לא ייפסק".

- זה לא יתייקר? אין סיכוי שזה יתייקר?

"למה שיתייקר? אני עם הדבר הזה הולך 12 שנה, כמעט פתחתי כזאת חנות, כבר שכרנו מקום והכל בשנת 2002. כל המוצרים שאנחנו קונים היום אנחנו קונים היום יותר זול ממה שהיינו אמורים לקנות בשנת 2002".

*** הראיון המלא עם כץ - בסרטון המצורף

לקריאה נוספת:

רשת בתי-קפה חדשה תמכור מוצרים ב-5 שקלים
בהלת הקפה ב-5 שקלים: תור של 20 דקות
דעה: קפה ב-5 שקל יציל את המזרח התיכון?

  • קופיקס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully