פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עליות בוול סטריט עקב איתות חיובי בנוגע לתקרת החוב

   אובמה דחה פגישה עם מנהיגי הקונגרס על מנת לתת זמן נוסף לעסקה. מקונל: "נגיע לתוצאה שמקובלת על שני הצדדים". עונת הדוחות לרבעון השלישי נכנסת להילוך גבוה. טבע ירדה 1.6%

   המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') בעליות על רקע התפתחויות במגעים בין המחוקקים בוושינגטון בכל הנוגע להעלאת תקרת החוב וסיום השיתוק הממשלתי. מומחים מזהירים כי אם המחוקקים לא ימצאו פיתרון עד ה-17 באוקטובר (חמישי) יהיה לכך אפקט הרסני על השווקים. מעבר לכך, המשקיעים מתמקדים בעונת הדוחות לרבעון השלישי שנכנסת להילוך גבוה השבוע.

   גרף וול סטריט (גלובס)

   הפגישה שהייתה אמורה להתרחש הערב בין נשיא ארה"ב ברק אובמה ומנהיגי הקונגרס נדחתה, על מנת לאפשר לסנאט להמשיך לעבוד על עסקה שתסיים את סוגיית תקרת החוב והשיתוק הממשלתי.

   כאמור, ימים ספורים לפני שארה"ב תגיע לתקרת החוב שלה, הנשיא ברק אובמה היה אמור לכנס הערב פגישה עם מנהיגי המפלגות הדמוקרטית והרפובליקנית (מנהיג הרוב בסנאט הארי ריד, מנהיג המיעוט מיטש מקונל, יו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר ומנהיגת המיעוט ננסי פלוסי) במטרה לשים סוף לשיתוק בממשל, ולסגור עסקה בנוגע לתקרת החוב.

   אובמה אמר הערב כי נעשתה התקדמות בנושא וכי הוא ישתדל לשכנע את הצדדים לפתוח מחדש את הממשלה. מומחים מזהירים כי אם המחוקקים לא ימצאו פיתרון עד ה-17 באוקטובר (חמישי) יהיה לכך אפקט הרסני על השווקים.

   מנהיגי הסנאט הביעו אופטימיות לפני הפגישה. ריד אמר כי הוא "אופטימי ביותר" בנוגע להגעה להסכם עוד השבוע. מקונל אמר כי הוא "מאמין שנגיע לתוצאה שמקובלת על שני הצדדים".

   "הסיפור היחיד כעת הוא וושינגטון", אומר בראד מק'מילן, מנהל השקעות ראשי בחברת Commonwealth Financial. מק'מילן הוסיף ואמר כי המחוקקים בוושינגטון עומדים במוקד הן בשל החשש ממצב של חדלות פירעון והן בשל העובדה כי השיתוק הממשלתי משבש את פרסום נתוני המאקרו.

   היום, עם זאת, פורסם כי הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שהסתיים ב-5 באוקטובר עלו ב-66 אלף לשיעור של 374 אלף, הזינוק השבועי הגדול ביותר מאז נובמבר שעבר. אנליסטים ציפו כי המספר יגדל ל-312 אלף בלבד, אולם חלק גדול מהעלייה החדה נובע מבעיות מחשוב בנתונים המגיעים מקליפורניה.

   עונת הדוחות נכנסת להילוך גבוה

   ביום שישי החלו הבנקים הגדולים בארה"ב לפרסם את התוצאות הכספיות שלהם. ג'יי.פי מורגן (52.71 +0.38%) הפתיע ודיווח על הפסד של כ-400 מיליון דולר או 17 סנט למניה, בעוד אנליסטים ציפו לרווח של 1.21 דולרים למניה על הכנסות של כ-24 מיליארד דולר.

   Wells Fargo (41.75+0.77%), לעומת זאת, סיפק את הסחורה ורשם רווחי שיא רבעוניים של 5.32 מיליארד דולר או 99 סנט למניה. הכנסות הבנק ירדו מעט ל-20 מיליארד דולר. צפי האנליסטים בשוק עמד על רווח של 97 סנט למניה על הכנסות של 20.97 מיליארד דולר.

   לצד הבנקים שימשיכו לדווח השבוע, גם מספר חברות ענק יפרסמו את תוצאותיהן, כגון קוקה קולה (37.91 +0.37%), וריזון, גוגל (876.11 +0.47%), יאהו ואחרות.

   חברת טבע (40.37-1.63%) הכחישה היום את הפרסומים בתקשורת בדבר כוונה להעביר קווי ייצור מישראל למזרח הרחוק במסגרת תוכנית ההתייעלות. החברה דיווחה בסוף השבוע כי תפרסם את התוצאות הרבעוניות ב-31 באוקטובר. בנוסף דיווחה החברה כי קיבלה אישור FDA לשיווק גרסה גנרית למוצר אינהלציה (TOBI) שמכירותיו בארה"ב עומדות על כ-350 מיליון דולר בשנה. בהתאם להסכם עם Novartis, טבע מצפה להשיק את המוצר בסוף נובמבר.