פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יו"ר טבע: טבע חזקה, הייתי קונה מניה היום

   בעקבות פרישתו של מנכ"ל טבע ג'רמי לוין מתפקידו אמר יו"ר החברה פיליפ פרוסט כי עזיבתו של לוין נבעה מחילוקי דעות בדבר דרך יישום התכנית האסטרטגית של החברה. המניה נופלת

   יו"ר טבע (13,700 -5.39%) פיליפ פרוסט מנסה היום (ד') להרגיע את המשקיעים ומתייחס פיטורים המיידיים של המנכ"ל ג'רמי לוין בעקבות חילוקי הדעות בין השניים. המניה נופלת 6% במסחר המוקדם בוול סטריט, אך פרוסט הדגיש כי החברה תמשיך ביישום התוכנית האסטרטגית שגיבש לוין ואף המליץ לקנות את המניה.

   "מאז הגעתו של לוין, הדירקטוריון וההנהלה ראו עין בעין בגיבוש התוכנית האסטרטגית", אמר פרוסט. "עם זאת, התגלעו חילוקי דעות בינינו באשר לאופן יישום האסטרטגיה. בשבועות האחרונים ניהלנו שיחות עם לוין והחלטנו כעת שטוב יותר שדרכינו ייפרדו. בשנה וחצי האחרונה החברה רשמה התקדמות מרשימה. טבע חזקה היום יותר מאי-פעם, עם הזדמנויות יוצאות דופן בפניה. לטבע צוות יוצא דופן של הנהלה שכבר רשם הישגים".

   דשא הדגיש כי בכוונתו להמשיך ביישום התוכנית האסטרטגית וסיפק למשקיעים אשרור של התחזית השנתית: רווח למניה של 4.95-5.05 דולר למניה.

   אחד האנליסטים שאל את פרוסט: "אז אין שינוי באסטרטגיה של החברה? הכל ממשיך כמתוכנן?". פרוסט השיב בנחרצות: "כן".

   האנליסט הקשה על פרוסט ושאל אותו ממה הוא נלהב בימים אלה בטבע, ופרוסט השיב כי הוא נלהב מפעילות המחקר ופיתוח והדגיש: "הייתי קונה מניות טבע היום". פרוסט מחזיק ב-1.53% ממניות טבע (כ-14.5 מיליון מניות).

   אנליסטית שנכחה בשיחה שאלה את פרוסט מדוע לא ייקח בעצמו את תפקיד המנכ"ל לאור מעורבותו בניהול החברה, והוא ענה כי טבע זקוקה למנהל צעיר יותר.

   פרוסט הדגיש שוב ושוב כי עזיבתו של לוין לא קשורה לאסטרטגיה של החברה ולכיוון בו היא צועדת.

   לוין ניהל את טבע ממאי 2012, עת החליף בתפקיד את שלמה ינאי. ינאי הובא לטבע על-ידי היו"ר דאז, אלי הורביץ ז"ל. בתקופת כהונתו פרש הורביץ והוחלף על-ידי סגנו, פרוסט, שבכהונתו מונה כאמור לוין למנכ"ל. נזכיר שלפני שנה וחצי סער הדירקטוריון על רקע זהות היו"ר: בין היתר הוזכרו בני משפחות המייסדים, חיים הורביץ ואמיר אלשטיין, כמועמדים להחליף את פרוסט, ואולם לבסוף הוארכה כהונת פרוסט (בן 76) ב-3 שנים נוספות.

   טבע תפרסם מחר בצהריים את הדוחות הכספיים שלה לרבעון השלישי של השנה. אנליסטים מצפים כי החברה תדווח על רווח נקי של 1.26 דולר למניה לצד הכנסות של 5 מיליארד דולר. זאת, לעומת רווח של 1.28 ד' למניה ברבעון המקביל אשתקד.

   דרמה בטבע: המנכ"ל ג'רמי לוין עוזב את תפקידו