עלות הדירה שנשכרה ליו"ר קק"ל: 10,000 שקל בחודש

מדובר בדירת 4 חדרים ובשטח של כ-100 מ"ר. קק"ל בתגובה: "אפללו מתגורר בעפולה והוא זכאי ללינה בבית מלון. כדי לחסוך בעלויות שהיו כרוכות בלינה מחוץ לבית מגוריו, קק"ל שכרה לפני כ-6 חודשים דירה"

משה ליכטמן
25/11/2013

הקרן הקיימת לישראל שכרה ליו"ר הקרן, הח"כ לשעבר אלי אפללו, דירה בשכונת כוכב הצפון בתל אביב ב-10,000 שקל כולל מס לחודש. כך נודע ל"גלובס". מדובר בדירת 4 חדרים (כ-100 מ"ר) שהושכרה לפני כחצי שנה כאשר אפללו עצמו רכש מהשוכר הקודם את הריהוט והאביזרים בכ-40 אלף שקל.

ל"גלובס" עוד נודע כי בין קק"ל למשכיר התגלעו חילוקי דעות הנוגעים לאישורי מס. הדירה הושכרה במקור ב-7,000 שקל וקק"ל הציגה לבעל הדירה דרישה לספק לה אישור לניכוי מס מקור או חשבונית, אך נתקלה בקשיים. הקרן שילמה בתחילה את המס בעצמה, כ-3,000 שקל, כך שמחיר השכירות עלה ל-10,000 שקל.

בסופו של דבר סוכם שאם משכיר הדירה ישלם מס על הכנסתו מקק"ל על פי המסלול של 10% מהשקל הראשון (המסלול אינו מתיר ניכוי הוצאות), המס אמור להיות על חשבון אפללו.

בשבועות האחרונים נערכה פעילות ערה בין פרקליטי קק"ל לפרקליטי המשכיר על האחריות למיסוי, והדברים הגיעו לאיומים בהליכים משפטיים.

מקק"ל נמסר בתגובה: "יו"ר עמית בקק"ל אלי אפללו מתגורר בעפולה והוא זכאי ללינה בבית מלון. כדי לחסוך בעלויות שהיו כרוכות בלינה מחוץ לבית מגוריו, קק"ל שכרה לפני כ-6 חודשים דירה שעלותה היא פחותה לאין ערוך מלינה בבית מלון. כל ההחלטות בנושא התקבלו ע"פ הנהלים וההנחיות, על ידי כל הגופים והגורמים המוסמכים. בעיות המיסוי הקשורות לתחילתה של השכירות נפתרו ללא שום עלות לקק"ל".

  • אלי אפללו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully