אושרה הפרטת תעש; עשרות אלפי יחידות דיור ייבנו

על פי המתווה שאושר הפעילות של תעש תפוצל וזאת שחלק מפעילות החברה תעשה במסגרת חברה ממשלתית שתוקם ובכך המדינה עתידה לשמר את האינטרסים החיוניים לה בעת ששאר החברה תופרט

יובל אזולאי
27/11/2013

ועדת השרים לענייני הפרטה אישרה היום בצהריים את המתווה להפרטת התעשייה הצבאית (תעש). הדיון של הוועדה נוהל על ידי שר האוצר יאיר לפיד והמתווה שאושר, הובא לאישורה על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, וזאת לאחר שפעל במהלך השבועות האחרונים בתיווך בין משרדי האוצר והבטחון על רקע הפערים שאיימו לטרפד את תוכנית ההפרטה.

על פי המתווה שאושר הפעילות של תעש תפוצל וזאת שחלק מפעילות החברה תעשה במסגרת חברה ממשלתית שתוקם ובכך המדינה עתידה לשמר את האינטרסים החיוניים שלה בעת ששאר החברה תופרט.

בתמורה להפרטה משרד הבטחון עתיד לקבל תוספת תקציבית של 300 מיליון שקל וזאת לאחר שהתחייב להזמנות בהיקף של 500 מיליון שקל בכל שנה למשך 5 שנים. הזמנות אלה עתידות להבטיח תעסוקה ואופק לעובדים שיישארו בתעש החדשה.

עוד החליטה ועדת השרים כי משרד הבטחון יבצע את עבודות התכנון לקראת בנייה בשטח שמוחזק כיום בידי תעש ברמת השרון ובו עתידות להיבנות כ-44 אלף יחידות דיור.

כדי לבצע את עבודות התכנון וטיהור הקרקע בשטח זה שזוהם במשך שנים בעקבות פעילות תעש יקבל משרד הבטחון 575 מיליון שקל החל משנת 2015.

האישור של ועדת השרים מהיום מאפשר להוציא לדרך את המתווה להפרטת החברה שתוכנן במשך תקופה ארוכה וזכה להסכמת העובדים, ההסתדרות ומשרדי הממשלה. על פי מתווה זה כאלף עובדים יפרשו משורות החברה ובהמשך החברה תעתיק את פעילותה לאזור הנגב.

בדיון היום סוכם על פינוי קרקעות על ידי משרד הבטחון גם בסמוך לקריה באופן שיאפשר הקמת מגדל של 80 קומות ויפונה שטח באזור צריפין כבר בשנת 2014 באופן שיאפשר לשווק בעתיד 3,500 יח"ד נוספות בראשון לציון. גם ביה"ס הטכני של חיל האוויר בחיפה יועתק לאזור הדרום.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר מסר כי מדובר בהסדר שמשיג מטרות אסטרטגיות שהציב ראש הממשלה בתחום הרחבת היצע הדיור בלב אזורי הביקוש, חיזוק הפריפרייה בצפון ובדרום והענקת אופק תעסוקתי לעובדי התעשיה הצבאית בהמשך תהליך ההפרטה.

  • תעש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully