פלאפון, סלקום וגולן טלקום במו"מ לאיחוד רשתות

החברות דיווחו על משא ומתן לאיחוד רשתות סלולריות בדור הרביעי. הצדדים הגיעו להבנות עקרוניות על חלוקת האחזקות והעלויות. האם מדובר בסכנה לתחרות?

גד פרץ

החברות פלאפון, סלקום וגולן טלקום מדווחת היום (ד') על המו"מ לאיחוד רשתות סלולריות בדור הרביעי.

מדובר בהודעה שמדווחת על המו"מ בלבד ואולם כפי שפורסם ב"גלובס", הצדדים הגיעו לשלב מאד מתקדם בשיחות, שמחייב לפי המשפטנים להוציא דיווח על כך לבורסה.

כפי שנראה, המו"מ בין החברות התקדם בזמן שיא, והצדדים הגיעו להבנות עקרוניות על כך ששני הצדדים יחזיקו ברשת המשותפת בצורה שווה וכל העלויות יתחלקו שווה בשווה ביניהם. מדובר על מהפיכה של ממש בשוק הסלולרי והיא מציבה אתגר מאד גדול למשרד התקשורת ולרשות ההגבלים העסקיים, שכן יש הסבורים שהעסקה בין שתי החברות הוותיקות טומנת בחובה סכנה לתחרות.

שלא כמו בעסקה בין הוט מובייל לפרטנר להקמת רשת משותפת, הרי שפלאפון וסלקום הינן חברות ותיקות שנתח השוק של שתיהן הופך את המיזם המשותף לכזה שמרכז מעל ל-60% מנתח השוק של תשתיות הסלולר.

נסביר כי למרות שמשרד התקשורת הביע עמדה עקרונית לפיה הוא תומך באיחוד רשתות, עדיין לא ברור האם הוא תומך במבנה של 2 רשתות לכל המפעילים או של 3 רשתות.

המצב כרגע הוא שכל השוק יושב ומחכה למוצא פיו של הרגולטורים, בין אם מדובר במשרד התקשורת או ברשות ההגבלים, ועד ששני הגופים לא יגיעו לסיכום ביניהם, אי אפשר יהיה לדעת כיצד ייראה שוק תשתיות הסלולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully