הנהלת נמל אשדוד: העובדים שובתים בגלל אפוד זוהר

הנהלת הנמל טוענת כי עובדי התפעול והציוד המכני משביתים את העבודה בנמל ופוגעים בלקוחות. ועד העובדים: "במקום לשוחח עם העובדים ממהרת ההנהלה לרוץ לתקשורת"

  • נמל אשדוד
שי ניב
לפי הערכות, מדובר בצעד מחאתי כחלק מיחסי העבודה העכורים בנמל אשדוד (צילום: אורי לנץ)

הנהלת נמל אשדוד טוענת כי עובדי התפעול והציוד המכני משביתים את העבודה בנמל בתקופה האחרונה - וזאת מפני שעובדי הרציפים העסוקים בפריקה וטעינה של מכולות מהאניות התבקשו ללבוש אפוד זוהר כאמצעי בטיחות. העובדים לא אהבו את הדרישה והחליטו בתגובה להשבית את הפעילות.

מנכ"ל נמל אשדוד בפועל, יוסי בסן, שלח אתמול מכתב ליו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי ניסנקורן, שמביא לידיעתו את השיבושים הקשים שפרצו לדבריו ללא התראה ובעצת מנהלי העבודה. לדברי בסן, השיבושים מתבטאים במדיניות "יד קלה על ההדק" של ועד התפעול וציוד מכני, אשר תוצאותיה היא הפסקת הפעילות בנמל ופגיעה בלקוחות.

לפי הערכות, מדובר בצעד מחאתי כחלק מיחסי העבודה העכורים בנמל אשדוד, על רקע הדיונים על הרפורמה בנמלים מחד, והיעדר שדירה ניהולית ברורה בנמל, מאידך - וזאת לאור העובדה שהנמל פועל לפי שעה ללא מנכ"ל קבוע בזמן שמנהל רשות החברות פתח בהליך להדחת יו"ר הדירקטוריון גדעון סיטרמן ושני דירקטורים נוספים.

ההודעה של שר התחבורה ישראל כץ לפיה הוא אינו מקבל את העמדה של יוגב גם היא לא מסייעת לאווירה בנמל. כזכור יוגב דרש בין היתר להקפיא את עבודת ועדת האיתור למציאת מנכ"ל חדש עד למינוי דירקטוריון חדש, בעוד כץ הבהיר כי הוא מתנגד גם לכך.

עלות החכירה של כל אנייה שמגיעה לנמל נעה בין 15-20 אלף דולר ליום. כלומר, אם העיצומים יגרמו לעיכוב של אפילו יום אחד - מדובר על בזבוז של כ-80 אלף דולר.

מנכ"ל הנמל טוען במכתב, כי מושבתות אוניות מכולות רק בגלל סירוב של העובדים להישמע להנחיות בטיחות. "לא נועל להסכים למצב שהוועד מחליט להוריד ידיים ולהשבית את העבודה ללא כל התראה. הם שמים את האוניות כבנות ערובה לוויכוחים בין מנהלים ועובדים והוועדים".

בסן פנה לניסנקורן בדרישה שיטיל מרותו על נציגויות העובדים וימנע את השיבושים והפסקות העבודה. צריך לעשות זאת "כל עוד לקוחות הנמל נאמנים לנו. כאשר לקוחות הנמל ינטשו את הנמל בגלל אירועים שכאלו, שום כוח שבעולם לא יחזיר אותם", כתב בסן.

ועד העובדים טוען, כי "מוזר לנו מאוד שבמקום לנהל את הנמל ולשוחח עם העובדים, ממהרת ההנהלה לרוץ לתקשורת. רצים לספר לחבר'ה במקום לפעול כראוי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully