וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"שוק המניות בטורקיה אטרקטיבי, אך מסוכן"

יוסי ניסן

27.12.2013 / 9:16

כלכלני בנק לאומי ממליצים על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי בחו"ל, שעדיף ביחס לאג"ח הקונצרני. כמו כן, ממליצים להימנע מאג"ח ממשלתיות של ארה"ב, גרמניה ויפן

כלכלני בנק לאומי ממליצים בסקירת סוף-השבוע שלהם על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי בחו"ל, תוך הערכה שרמת המחירים של שוקי המניות בעולם עדיפה ביחס לאג"ח הקונצרני. עם זאת, הם מסייגים ואומרים כי הסיכון באפיק המנייתי עולה ככל שנמשכת העלייה במכפילי הרווח בשוקי המניות.

עוד ממליצים בלאומי על חשיפת יתר למדדי המניות באירופה ובבריטניה בהשוואה למשקלם במדד המניות העולמי (כ-25%) - לאור השיפור במצב כלכלות אלו. בנוסף, הם ממליצים להחזיק חשיפת חסר קטנה לארה"ב ולהחזיק את מדדי המניות של השווקים המתעוררים בשיעור דומה למשקלם במדד המניות העולמי.

השבוע החולף היה שבוע מסחר מקוצר בעולם על רקע חג המולד, והוא התאפיין בעליות שערים ברוב המדדים המובילים בעולם. האווירה החיובית נתמכה בעדכון הצמיחה ברבעון השלישי בארה"ב ובהודעת הפד לגבי הצמצום המדוד בתכנית רכישות האג"ח שגרמה לירידת מפלס חששות המשקיעים, ותמכה בשוקי המניות.

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן מציג את ממשלתו החדשה לאחר פיטורי שריו עקב פרשת שחיתות. אנקרה, 25 בדצמבר 2013. AP
טורקיה ריכזה עניין רב השבוע על רקע ההתפתחויות בפרשת השחיתות בה מעורבים גורמים פוליטיים ופיננסיים. ראש הממשלה ארדואן/AP

"נראה כי המשקיעים קיבלו בהקלה את ההודעה על הפחתת הרכישות, הן בשל הצמצום המוגבל בהן, והן בשל העובדה שלאחר שהתבצע המהלך פסקו הספקולציות בנוגע לתזמון. בדומה למגמה בארה"ב האופטימיות אפיינה גם את המסחר בשוקי אירופה - כאשר מדד יורוסטוקס 50 זינק ב-4.5% וגם מדדי המניות המובילים הנוספים באירופה רשמו עליות", כותבים בלאומי.

טורקיה ריכזה עניין רב השבוע על רקע ההתפתחויות בפרשת השחיתות בה מעורבים גורמים פוליטיים ופיננסיים. מאז חשיפת הפרשה צנח מדד איסטנבול 100 בכ-9% (במונחים דולריים) ומתחילת השנה נחתך המדד בכ-31%. לדברי כלכלני לאומי, תמחור שוק המניות בטורקיה אטרקטיבי, אך רמת הסיכון בהשקעה גבוהה.

הכלכלנים ממליצים עוד, להימנע מאג"ח ממשלתיות של המדינות המפותחות המרכזיות (ארה"ב, גרמניה, יפן), ועל חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלת ישראל תוך התמקדות במח"מ בינוני-קצר, על ידי אחזקה מאוזנת בין האפיק השקלי לצמוד. הם ממליצים על החזקה נמוכה של אג"ח קונצרני בחו"ל, תוך התרכזות בדירוגים נמוכים (רמת סיכון גבוהה) ומח"מ קצר/בינוני.

"רמת המרווחים באפיק הקונצרני בישראל נמוכה ואינה משקפת באופן מספק את הסיכון. לכן יש להחזיק חשיפה נמוכה לאפיק, תוך התמקדות בסדרות של חברות תזרימיות בדירוגי השקעה בינוניים ובעלות מח"מ קצר", לדבריהם.

  • עוד באותו נושא:
  • טורקיה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully