משרד הכלכלה יוריד המכס על מוצרי חלב בכ-80%

משרד הכלכלה יפרסם מכסות חדשות על שורה של מוצרי חלב הכוללים חמאה, חלב ושמנת מרוכזים ובלתי מרוכזים, חובצה ויוגורט. השר נפתלי בנט: "ממשיכים לפתוח את המשק"

גלובס
26/02/2014

משרד הכלכלה יפרסם בימים הקרובים מכסות חדשות במכס מופחת של 20% בלבד על שורה של מוצרי חלב הכוללים חמאה באריזות קמעונאיות, חלב ושמנת מרוכזים ובלתי מרוכזים, חובצה ויוגורט. מהלך זה מהווה למעשה יישום של החלטת ממשלה לרפורמה במשק החלב הידועה בשם "מתווה לוקר".

במשרד הכלכלה מציינים כי צעד זה מצטרף לשורה של פעולות אחרות שנוקט לאחרונה משרד הכלכלה במטרה להגביר את התחרות במשק ולפעול להורדת יוקר המחיה בישראל. בהקשר זה, מזכירים במשרד הכלכלה, כי לאחרונה הודיע שר הכלכלה נפתלי בנט על החלטתו להנחות את ועדת המכסות במינהל תעשיות לעדכן את הקריטריונים לחלוקת הקצאות מן המכסות הפטורות ממכס ביבוא של אבקת חלב וחמאה לישראל, באופן שיעודד תחרות בשוק מוצרי החלב. במינהל תעשיות במשרד הכלכלה עודכנו הקריטריונים, בהתאם להנחיית השר בנט ומשמעות הדבר היא כי חלוקת המכסות - הפטורות ממכס באבקות חלב וחמאה לשנת 2014 כבר בוצעה ע"פ הקריטריונים החדשים.

שר הכלכלה נפתלי בנט ציין כי "ממשיכים לפתוח את המשק ולהוריד מחירים. כיום, שיעור המכס על יבוא מוצרי חלב גבוה, ובחלק מהמקרים אף עומד על למעלה מ-100%. המהלך שאנו עושים היום, שיאפשר ייבוא מספר מוצרי חלב, בהם חמאה ויוגורט, במסגרת מכסות במכס מופחת, יסייע לחברות הקטנות להגביר אחיזתן בשוק ויביא להגדלת התחרות במשק. אני מצפה, כי הורדת שיעור המכס תתגלגל לצרכנים".

  • נפתחי בנט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully