וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סכסוך בין אלשטיין ובן משה יסכן הסדר החוב?

אפרת פרץ

1.4.2014 / 10:35

השניים חלוקים באשר לאחריותו של אלשטיין להנפקות הזכויות והצעות הרכש העתידיות. הערכות: רשות ני"ע תיאלץ לדרוש הצהרת הון מאלשטיין, אך הסיכוי שזה האחרון יענה לכך קלוש

האם השותפות בין אלשטיין ובן משה בהשתלטות על אי.די.בי עומדת בפני פירוק? הסכסוך הקשה בין הבעלים מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, עליו כבר נכתב רבות בעבר, פורץ החוצה ומאיים על השלמת הסדר החוב בחברה.

מחליפת מכתבים שפרסמה הבוקר (ג') אי.די.בי לבורסה עולה כי השניים חלוקים באשר לאחריותו האישית של אלשטיין להנפקות הזכויות והצעות הרכש העתידיות.

נזכיר כי במסגרת הסדר החוב התחייבו השניים לפרסם הצעת רכש במסגרת הנפקת החברה הבת אי.די.בי פתוח. בדוחות הכספיים שפרסמה הלילה אי.די.בי פתוח נכתב בין היתר כי ב-25 במארס שלחו הנאמנים אייל גבאי וחגי אולמן מכתב לאלשטיין, בהמשך להודעתו כי בכוונתו להקים תאגיד ייעודי (SPV) בבעלות ישירות או באמצעות חברת דולפין שבשליטתו לצורך השתתפות בהנפקה כאמור.

"במכתבם הדגישו הנאמנים כי הקמת התאגיד הייעודי אינה גורעת מהתחייבותו אלשטיין בהתאם להוראות ההסדר", נכתב בדוחות.

אלא שבהודעה נוספת שפרסמה אי.די.בי נכתב כי ההתפתחויות מהחודשים האחרונים מובילות למסקנה שונה מזו שהגיעו אליה הנאמנים. אתמול בשעות הערב התקבלו אצל החברה מכתב מטעם קבוצת אקסטרה של בן משה, לפיו מבהירה האחרונה כי הקמת תאגיד ייעודי על ידי אלשטיין ודולפין מצריכה את הסכמת כל הנוגעים בדבר וכי היא עצמה מתנגדת למהלך שכזה.

מנגד טען אלשטיין כי לאקסטרה, ובראשה בן משה, אין זכות לדרוש מדולפין או מאלשטיין עצמו בטחונות כלשהם.

הערכות בשוק הן כי משמעות דרישת בן משה היא שייתכן שרשות ני"ע תיאלץ לדרוש מאלשטיין הצהרת הון אישית כתנאי לרישום אי.די.בי פתוח למסחר כפי שנקבע בהצעת הסדר החוב. עם זאת, הסיכויים כי אלשטיין יענה לכך קלושים, ופירושו של דבר הוא שהשותפים מכשילים במו ידיהם את השלמת ההסדר.

אלא שהצרות לא נגמרות בכך; גורמים בשוק ההון מסרו כי גם בן משה נמצא בדין ודברים מול רשות ני"ע, שביקשה ממנו שיעביר לה דוחות IFRS של שתי החברות בבעלותו שבשמן נקב כמי שיהיו אחראיות להזרמות בעתיד. ככל הנראה, בן משה טרם נענה לבקשת הרשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully