הסכם תנובה: 137 מיליון שקל יועברו לעובדים

המענק הכספי יועבר לעובדים לאחר שיושלם מעבר החברה לידי חברת ברייטפוד הסינית. מאיר שמיר, בעל השליטה במבטח שמיר, עדיין לא החליט אם להצטרף למכירה לברייטפוד

גלובס
29/05/2014

עובדי תנובה ונציגי בעלי השליטה מטעם אייפקס ומבטח שמיר, הגיעו להסכמה לפיה עובדי החברה יקבלו מענק על סך 137 מיליון שקלים ויסיימו את השיבושים בהליכי הייצור.

המענק הכספי יועבר לעובדים לאחר שיושלם מעבר החברה לידי חברת ברייטפוד הסינית.

נזכיר כי בסוף השבוע האחרון נחתמה העסקה למכירת השליטה (56%) בחברת המזון הגדולה בישראל מידי אייפקס לתאגיד המזון ברייטפוד המצוי בבעלות ממשלת סין, לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל לתנובה.

מאיר שמיר, בעלי השליטה במבטח שמיר, עדיין לא החליט אם להצטרף למכירה לברייטפוד או לשמור על החזקתו בתנובה. תנובה מיצתה את הפוטנציאל שלה בשוק הישראלי, ולכן ההזדמנות שלה לצמוח היא בחו"ל. לכך יש להוסיף את התחזית של הסינים, ולפיה עד שנת 2025 יעברו עוד 300 מיליון סינים מהכפרים לערים. המשמעות היא הכפלה של הצריכה הסינית כיום.

עם זאת, ברגע שיש לברייטפוד שליטה על תנובה, היא יכולה לקחת את הידע והטכנולוגיה שלה לסין ולפתח שם פעילות ענפה תחת חברה אחרת. אף ידוע שלברייטפוד יש בסין מחלבות משוכללות ומתקדמות. במקרה הזה, שמיר עשוי להישאר בתנובה אך לא יראה את פירות התפתחותה.

זהו גם הנושא המרכזי העומד בימים אלה במשא-ומתן ששמיר מנהל מול ברייטפוד. שמיר רוצה להבטיח כי ההתפתחות בחו"ל תיעשה באמצעות תנובה ובמסגרת זו להגן על השקעתו. אם יצליח להגיע עם ברייטפוד לסיכום מעין זה, הרי שהוא עשוי להכפיל ויותר את שווי מניותיו. בסביבתו של שמיר סבורים כי העובדה שגם קברניטי ברייטפוד יהיו חייבים להציג לדירקטוריון שלהם השבחה של ההשקעה בתנובה, מעלה את הסיכויים להגיע להסכם.

  • תנובה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully