וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"המשביר 365 בוחנת מיזוג או חבירה לשותפים"

קובי ישעיהו

1.6.2014 / 6:48

רמי שביט: "אנו פועלים להתמקדות רשת ניו-פארם בהפעלת חנויות הדראגסטור מהלך שיאפשר לנו להכניס בנפרד שותפים אסטרטגיים למשביר בתי כלבו ולניו-פארם,"

קבוצת המשביר 365 ( 529.7 -0.06% ) החזקות פירסמה בסוף השבוע את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הראשון של שנת 2014.

הכנסות הקבוצה ברבעון הסתכמו בכ-510.7 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כ-573.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות הקבוצה נובעת בעיקר מעיתוי תחולתו של חג הפסח, שחל השנה ברבעון השני, בעוד שאשתקד הוא חל כבר ברבעון הראשון של השנה. כמו כן, הושפעו התוצאות מחולשה משמעותית שנרשמה בתחום האופנה כתוצאה ממזג האוויר הקיצי והחריג ששרר בישראל בחודשים ינואר-פברואר.

הירידה במכירות מתבטאת גם בנתוני הפדיון של סניפי המשביר וסניפי ניו-פארם. הפדיון בסניפים אלה ירד במהלך הרבעון הראשון בכ-14% לכ-458 מיליון שקל, לעומת כ-530 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי של הקבוצה ברבעון הסתכם בכ-175.6 מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של כ-198 מיליון שקל רבעון מקביל אשתקד. הירידה ברווח הגולמי הינה פועל יוצא של השחיקה האמורה במכירות הקבוצה.

בשורה התחתונה, סיימה קבוצת המשביר 365 החזקות את הרבעון הראשון של השנה עם הפסד של כ-9.6 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-13.7 מיליון שקל אשתקד.

רמי שביט, מנכ"ל המשביר 365 החזקות, ציין כי "הרבעון הראשון של 2014 הושפע ממספר מגמות שליליות, ובעיקר מעיתוי חג הפסח, מהחרפת התחרות בשוק המזון ומחולשה יוצאת דופן במכירות אופנת החורף לאור מזג האוויר החם החריג ששרר במהלך החודשים ינואר-פברואר".

"אנו מגבשים בימים אלה תכנית עסקית שמטרתה להאיץ את צמיחת הקבוצה ולשפר את רווחיותה. בתחום בתי הכלבו, אנו בוחנים התאמה של מלאי סחורות הקונסיגנציה והצורך בחיזוקם במעבר הדרגתי לרכישת סחורות של מוצרים רב-עונתיים. מהלך שצפוי לתרום לתמיכה חיובית בתנודתיות רווחיות המגזר ולהקטנת התלות בהשפעות חיצוניות. בתחום המזון, אנו פועלים לחזק את כוח הקניה של "Cost365" מול ספקיה, באמצעות מיזוג כח רכישה או חבירה לשותפים אסטרטגיים".

כמו כן, אמר שביט, "אנו פועלים להתמקדות רשת ניו-פארם בהפעלת חנויות הדראגסטור מהלך שיאפשר לנו להכניס בנפרד שותפים אסטרטגיים למשביר בתי כלבו ולניו-פארם, בלא תלות של האחת בשניה. לאחרונה השלמנו את המיזוג בין המשביר 365 לבין מועדון 365, ומהלך זה יביא לייעול פעילות הקבוצה. השבוע השלמנו גיוס הון משותפתנו החדשה, חברת הכשרה ביטוח, מהלך שיגדיל את גמישותנו הפיננסית וסחירות המניה ויאפשר לנו לנצל טוב יותר את היתרונות הטמונים בהיותנו חברה ציבורית".

  • עוד באותו נושא:
  • רמי שביט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully